Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

Misją UKNF jest dbałość o stabilne funkcjonowanie i bezpieczny rozwój rynku finansowego. 

Komisja Nadzoru Finansowego sprawuje nadzór nad sektorem bankowym, rynkiem kapitałowym, ubezpieczeniowym, emerytalnym, nadzoruje instytucje płatnicze i biura usług płatniczych, instytucje pieniądza elektronicznego, sektor kas spółdzielczych oraz pośredników kredytu hipotecznego i ich agentów.

Zadaniami KNF jest między innymi podejmowanie działań służących prawidłowemu funkcjonowaniu rynku finansowego, rozwój rynku finansowego i jego konkurencyjności; podejmowanie działań edukacyjno-informacyjnych w zakresie funkcjonowania rynku finansowego; udział w przygotowywaniu projektów aktów prawnych w zakresie nadzoru nad rynkiem finansowym; stwarzanie możliwości polubownego i pojednawczego rozstrzygania sporów między uczestnikami rynku finansowego.

Kogo szukamy?

Jeśli potrafisz dzielić się doświadczeniem oraz zdobywać wiedzę od najlepszych ekspertów w kraju – UKNF jest miejscem dla Ciebie. Doceniamy otwarty umysł, zdolności analityczne, chęć i umiejętność szybkiego uczenia się, poznawania nowych zagadnień, czyli:

 • Ludzi głodnych wiedzy i pełnych energii do działania;
 • Graczy zespołowych o rozwiniętych zdolnościach interpersonalnych.

Jak przebiega proces rekrutacji? 

 1. Wyślij CV. Nasze oferty znajdziesz na stronie internetowej UKNF oraz na portalach z ogłoszeniami, np. pracuj.pl.
 2. Na tym etapie rekrutacji analizujemy wszystkie nadesłane aplikacje, kontaktujemy się z wybranymi kandydatami.
 3. Wybranych kandydatów zaprosimy na rozmowę, podczas której porozmawiamy o naszych wzajemnych wymaganiach i oczekiwaniach. Opowiemy Ci także o stanowisku, na które aplikujesz i o naszej firmie. Podczas tego lub kolejnego spotkania poznasz bezpośredniego przełożonego.
 4. W zależności od stanowiska, na które aplikujesz, możemy poprosić Cię o wypełnienie testu kompetencji w celu sprawdzenia Twoich umiejętności.
 5. Po spotkaniu rekrutacyjnym poinformujemy Cię o naszej decyzji.
 6. Jeśli decyzja będzie pozytywna, skontaktujemy się z Tobą i w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego przedstawimy Ci naszą ofertę pracy.

Dlaczego warto u nas pracować? 

 • Zapewniamy dostęp do unikalnej wiedzy, nowoczesnych technologii i kompetencji;
 • Dajemy szansę na projektowanie rozwiązań, które mogą stać się standardem w krajowym, unijnym lub nawet globalnym systemie finansowym;
 • Zapewniamy możliwość zbierania doświadczeń z obszaru, między innymi, nowych technologii na rynku finansowym, pracę nad ciekawymi i oryginalnymi projektami w różnych obszarach i specjalizacjach Urzędu;
 • Oferujemy wprowadzenie przez doświadczoną kadrę w problematykę zadań Departamentu i Urzędu, pracę w wyjątkowych zespołach doświadczonych specjalistów, ekspertów krajowych i międzynarodowych oraz świetną atmosferę;
 • Dajemy możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w szerokiej gamie różnorodnych szkoleń grupowych i indywidualnych;
 • Zapewniamy wynagrodzenie powiązane z bogatym pakietem socjalnym wspierającym rozwój, komfort, zdrowie i przyszłość pracowników oraz ich rodzin a także bezpieczeństwo, przyjazne środowisko pracy, dotrzymywanie zobowiązań oraz wysokie standardy działania.

Dowiedz się więcej:

www.knf.gov.pl

Facebook

Benefity:

 • karta sportowa,
 • dofinansowanie do wypoczynku,
 • szeroki wachlarz szkoleń indywidualnych i grupowych,
 • ubezpieczenie grupowe.

Planujemy też w najbliższym czasie wprowadzić system kafeteryjny i opiekę medyczną. Szanujemy Twój czas prywatny, dlatego zapewniamy rozsądne godziny pracy.

Preferowane kierunki studiów związane z:

 • finansami, ekonomią, bankowością, rachunkowością, ekonometrią, ubezpieczeniami, matematyką stosowaną, metodami ilościowymi, analizą danych,
 • prawem, administracją, międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi,
 • informatyką, cyberbezpieczeństwem, nowymi technologiami, fintech, i pokrewnymi.

Adres: 

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
ul. Piękna 20, Warszawa