Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Beata Daszyńska-Muzyczka na stanowisku prezesa Banku Gospodarstwa Krajowego

Bank Zachodni WBK kuźnią rządowych person? Po superministrze Mateuszu Morawieckim państwową funkcję obejmie również Beata Daszyńska-Muzyczka, związana z BZ WBK blisko 22 lata.
Kategoria: Awanse
28.11.2016

25 listopada 2016 roku Komisja Nadzoru Finansowego w swoim komunikacie wyraziła jednogłośnie zgodę na powołanie Beaty Daszyńskiej-Muzyczki na stanowisko Prezesa Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Beata Daszyńska-Muzyczka jest absolwentem uczelni ekonomicznych o specjalności Zarządzanie Finansami Przedsiębiorstw oraz Advance Leadership Programme w ICAN Institute przy Harvard Business Review.

W Banku Zachodnim WBK pracowała od 1994 roku. Od 2000 roku odpowiedzialna za strategiczne projekty instytucji, takie jak Nowy Model Oddziału, Minibank 24 dla klientów bankowości korporacyjnej, restrukturyzację oraz optymalizację sieci oddziałów.

W latach 2005–2007 zajmowała stanowisko Dyrektora Departamentu Nieruchomości, a następnie w latach 2007–2014 pełniła funkcję Dyrektora Obszaru Logistyki i Nieruchomości. W latach 2008–2013 członek, a następnie przewodnicza Rady Nadzorczej spółki BZWBK Nieruchomości. Od 2012 roku związana z Pionem Partnerstwa Biznesowego, w którym od 2013 roku była współodpowiedzialna za projekt zmiany kultury organizacyjnej w części retailBank Nowej Generacji. Od 2014 roku pełniła funkcję Dyrektora Obszaru Partnerstwa HR.

Do tej pory BGK kierował Paweł Nierada, ekspert Instytutu Sobieskiego, a wcześniej m.in. dyrektor pionu doradztwa finansowego w firmie Deloitte

Zobacz również