Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Brunon Bartkiewicz nowym Dyrektorem ds. Innowacji w banku ING

Na początku lipca doszło do zmian kadrowych w banku ING. Stanowisko Dyrektora ds. Innowacji objął Brunon Bartkiewicz. Do jego zadań będzie należeć prowadzenie strategicznych innowacji ING, rozwijanie i ich promowanie oraz wdrażanie nowych technologii.
Kategoria: Awanse
04.08.2014

Brunon Bartkiewicz został powołany przez Ralpha Helmesa, prezesa Grupy ING i będzie jego bezpośrednim podwładnym. Bartkiewicz związany jest z Grupą od ponad 20 lat. Jest jednym z budowniczych modelu biznesowego ING Direct.


Brunon Bartkiewicz jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki. W latach 1986-1989 był również jej pracownikiem naukowym.


Po zmianie ustroju Bartkiewicz związał swoją przyszłość z ING. W 1991 roku objął stanowisko Dyrektora Baku Śląskiego, później jako Członek Zarządu przejął funkcję pierwszego Wiceprezesa pełniącego funkcję Prezesa. W 1995 roku został mianowany na Prezesa Zarządu ING Banku Śląskiego.


Brunon Bartkiewicz pełnił tę funkcję 5 lat, po których awansował na stanowisko Dyrektora Generalnego oraz Członka Zarządu internetowego banku ING Direct NV. Nadzorował on wtedy spółkami ING Direct we Włoszech i Australii oraz był odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem kredytowym i rynkowym oraz ryzykiem operacyjnym.


Brunon Bartkiewicz w roku 2010 przeszedł do centrali Grupy ING, gdzie odpowiadał za działalność banku ING Direct.


Źródło: ing.com

Zobacz również