Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Karina Sowińska i Marcin Jeremicz Senior Managerami w MDDP Outsourcing

Karina Sowińska oraz Marcin Jeremicz zostali awansowani na stanowisko Senior Manager w organizacji MDDP Outsourcing.
Kategoria: Awanse
01.02.2016

Karina Sowińska od stycznia br. oprócz dotychczasowych obszarów odpowiedzialności, takich jak kontrola i optymalizacja procesów w firmie, zapewnienie jak najlepszej jakości obsługiwanych projektów czy analiza rentowności, będzie również zajmować się wsparciem w procesie sprzedaży, sporządzaniem i weryfikacją wewnętrznych raportów finansowych oraz optymalizacją procesu ocen pracowniczych.

Z branżą finansową związana jest od ponad 20 lat, dzięki czemu posiada bogate doświadczenie w kierowaniu dużymi zespołami i skomplikowanymi projektami księgowymi, obsługującymi w większości duże grupy kapitałowe, z wymaganym raportowaniem zarządczym oraz konsolidacją danych.

Dla MDDP Outsourcing pracuje od 2008 roku. Przez ostatnie 7 lat w firmie realizowała różnorodne zadania, takie jak: bezpośrednia obsługa księgowa i podatkowa projektów (od nadzoru merytorycznego zespołów obsługujących projekty aż po usprawnianie procesów księgowych), optymalizacja kosztów, raportowanie wewnętrzne i zewnętrzne, zarządzanie pracą zespołu, tworzenie procedur wewnętrznych i nadzór nad nimi. Współpracując z pozostałymi działami MDDP (Doradztwo Podatkowe, Business Consulting) dokładała wszelkich starań, aby klienci byli obsługiwani kompleksowo i na najwyższym poziomie. Ostatnie 2 lata Karina Sowińska pracowała na stanowisku managera w MDDP, gdzie sprawowała nadzór nad kilkunastoosobowym zespołem, dla którego przede wszystkim była wsparciem merytorycznym. Co więcej, kontrolowała czas, jakość wykonywanej pracy oraz rentowność w projektach w MDDP Outsourcing. Jako manager brała również aktywny udział w optymalizacji procesów związanych z pracą administracyjną i merytoryczną w spółce.

Wcześniej spędziła 4 lata na stanowisku Team Leadera, wówczas odpowiadała bezpośrednio za obsługę klientów m.in. dużą grupę spółek z branży nieruchomości, firmę z obszaru IT oraz spółki usługowe i handlowe, w większości z kapitałem zagranicznym. W tym czasie do jej zadań należała m.in. kontrola merytoryczna ksiąg pod względem księgowym oraz podatkowym, weryfikacja kalkulacji podatkowych CIT oraz rozliczeń podatkowych VAT, raportowanie zarządcze czy sporządzanie wspólnie z zespołem sprawozdań finansowych. 

W latach 20052008 pracowała jako główna księgowa w dużej spółce handlowej z branży IT, będącej jednym z najważniejszych dystrybutorów sprzętu IBM i zajmującej się przede wszystkim sprzedażą serwerów i licencji. Nie licząc szerokiego zakresu zadań związanych z prowadzeniem pełnej księgowości i zarządzaniem zespołem, które leżą w gestii głównej księgowej, Karina Sowińska brała także udział we wdrożeniu programu księgowego SAP. Jako że spółka była częścią międzynarodowej korporacji, raportowanie zarządcze według US GAAP było nieodzownym elementem codziennej pracy. W latach 20032004 pracowała z kolei jako główna księgowa w spółce handlowej z kapitałem niemieckim, która zajmowała się sprzedażą chemii fotograficznej. Natomiast na samym początku swojej kariery miała okazję zdobywać doświadczenie w wielkiej czwórce (Big 4), dokładnie w EY (wtedy: Ernst & Young) Polska, gdzie przeszła przez prawie wszystkie szczeble kariery: od asystenta księgowego po główną księgową. Przez okres 7 lat pracy, który tam spędziła, miała styczność z klientami różnych branż, od handlowych, przez usługowe, po produkcyjne. Zapoznała się również z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości.

Karina Sowińska jest absolwentką studiów magisterskich z zakresu rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz studiów podyplomowych z zakresu kontrolingu w Wyższej Szkole Bankowości w Poznaniu. Jak każdy pracownik MDDP nieustannie stawia na dalszy rozwój i jest obecnie w trakcie zdobywania uprawnień ACCA (Association of Chartered Certified Accountant). Podczas swojej ścieżki kariery odbyła także wiele szkoleń kierunkowych związanych z branżą finansową oraz zarządzaniem, m.in. Konsolidacja sprawozdań finansowych od postaw według ustawy o rachunkowości, Zarządzanie talentami i kapitałem ludzkim w MŚP, Umiejętności kierownicze. Dodatkowo posiada Certyfikat Ministerstwa Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg.

Do istotnych obowiązków Marcina Jeremicza natomiast należeć będzie w szczególności udział w procesie continuous improvement MDDP Outsourcing, optymalizacja procesów wewnętrznych, zapewnienie bardzo dobrej jakości obsługiwanych projektów, jak również promowanie młodych talentów w MDDP Outsourcing poprzez innowacyjny system stażowy.

Marcin Jeremicz posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie finansów i rachunkowości. Jest uznanym specjalistą w zakresie tematyki spółek produkcyjnych, jak również konsolidacji sprawozdań finansowych. Dla MDDP Outsourcing pracuje od 2010 roku, tworząc i rozwijając portfolio klientów o charakterze produkcyjnym, jak również tych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. 

Pracując na stanowisku Managera w MDDP sprawował nadzór nad kilkunastoosobowym zespołem, prowadził jedne z kluczowych projektów spółki oraz był wsparciem merytorycznym dla zespołów księgowych. Jako manager został oddelegowany do zarządzania Financial Shared Services Center Grupy Kapitałowej Polpharma. Jest to jedno z istotniejszych doświadczeń managerskich Marcina Jeremicza. Przez 2 lata współpracy z Polpharmą jako Szef Centrum Usług Finansowych zarządzał ponad 50-osobowym zespołem specjalistów z dziedziny finansów. Był odpowiedzialny także za prowadzenie ksiąg rachunkowych Polpharma oraz spółek zależnych.

W latach 20062010 pracował jako Team Leader – Główny Księgowy w Accenture-Thomson Technicolor Polska. Poza szerokim zakresem zadań związanych z prowadzeniem pełnej rachunkowości, konsolidacją grup kapitałowych i zarządzaniem zespołem, jakie leżą w gestii głównego księgowego, był również odpowiedzialny za wsparcie dyrektorów finansowych oraz obszar kontrolingu.

Dalsze doświadczenie zdobywał w ASB Poland na stanowisku Accounting Supervisor oraz Finance Manager w amerykańskiej firmie Avnet. Jak wspomniano wyżej, przez 2 lata pełnił także rolę Szefa Centrum Usług Finansowych dla Grupy Polpharma, gdzie wraz z zespołem rozwijał funkcję nowoczesnego centrum usług wspólnych.

Marcin Jeremicz jest absolwentem studiów doktoranckich Szkoły Głównej Handlowej przy Kolegium Zarządzania i Finansów. W ramach studiów magisterskich ukończył dwa fakultety na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego: Zarządzanie i Marketing oraz Rachunkowość i Finanse. Stawiając na dalszy rozwój, zdobywa obecnie uprawnienia CIMA (Chartered Institute of Management Accountants). Dodatkowe uprawnienia, które posiada, to oczywiście Certyfikat Ministerstwa Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg.

Więcej o MDDP Outsourcing na:

www.mddp-outsourcing.pl oraz serwisach LinkedIn, Facebook i GoldenLine. 

Zobacz również