Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Łukasz Gil dyrektorem finansowym Aon w 12 krajach Europy Środkowo-Wschodniej

Z początkiem lipca 2013 roku Łukasz Gil, członek zarządu Aon Hewitt w Polsce i kontroler finansowy Aon na Europę Środkowo-Wschodnią został awansowany na dyrektora finansowego Aon dwunastu krajów Europy i Kazachstanu.
Kategoria: Awanse
03.09.2013
Mowa tutaj o dwunastu krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rosja, Rumunia, Słowacja, Ukraina, Węgry) oraz Kazachstanie.

Łukasz Gil nadzoruje pracę wszystkich podlegających mu działów finansowych wspierających linie biznesowe korporacji Aon: Aon Risk Solutions, Aon Benfield i Aon Hewitt.


Wcześniej, jako kontroler finansowy Aon w Europie Środkowo-Wschodniej, był odpowiedzialny za sprawozdawczość finansową w regionie według US GAAP, system kontroli wewnętrznej dotyczącej sprawozdawczości finansowej, włączając w to zgodność z SOX oraz współpracę z audytem wewnętrznym i zewnętrznym. Rozszerzenie obowiązków Łukasza Gila polega na dodaniu odpowiedzialności za planowanie i analizę finansową dla wszystkich linii biznesowych korporacji Aon w regionie oraz sprawozdawczość zarządczą dla: Aon Hewitt, Aon Benfield i Aon Risk Solutions w 13 podlegających mu krajach.

Łukasz Gil jest dyrektorem finansowym na Europę Środkową i Wschodnią korporacji Aon.

Posiada trzynastoletnie doświadczenie w zarządzaniu finansami, sprawozdawczości finansowej, zarządzaniu procesami oraz audycie finansowym. Karierę rozpoczął w 2000 roku od pracy w audycie PwC. Następnie odpowiadał za raportowanie finansowe w Polskiej Telefonii Cyfrowej. Później zarządzał projektem przeniesienia procesów finansowych z europejskiej centrali Philip Morris do krakowskiego Centrum Usług Wspólnych. Jest członkiem Rady Nadzorczej Intersport, zasiadającym w Komisji Audytu.


Łukasz Gil ukończył Zarządzanie Finansami na Wydziale Zarządzania Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie. W 1999 roku uzyskał dyplom ACCA, które promuje etykę i właściwe standardy w rachunkowości i finansach oraz gromadzi i certyfikuje specjalistów w tej dziedzinie.

Zobacz również