Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Michał Gajewski będzie zarządzać Bankiem Zachodnim WBK

Rada Nadzorcza Banku Zachodniego WBK powołała Michała Gajewskiego na stanowisko prezesa Zarządu Banku Zachodniego WBK. Jednocześnie bank złoży wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o zgodę na pełnienie przez Michała Gajewskiego funkcji Prezesa Zarządu banku.
Kategoria: Awanse
17.05.2016

Nowy prezes przejmie kierownictwo w trzecim pod względem wielkości banku w Polsce z aktywami na poziomie 139,7 mld zł, o stabilnej pozycji rynkowej, wysokim współczynniku adekwatności kapitałowej i najwyższym w sektorze wskaźnikiem rentowności. Bank Zachodni WBK jest liderem pod względem efektywności i w oparciu o zdefiniowaną strategię dąży do tego, aby stać się najlepszym bankiem na rynku.

Rozpocznij karierę w jednym z najszybciej rozwijających się banków. Zobacz profil Banku Zachodniego WBK »

Michał Gajewski jest z wykształcenia prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dodatkowo studiował na uczelniach: Northwestern University w Chicago oraz London Business School. Od 1992roku związany z sektorem bankowym. Na początku swojej kariery w latach 1992-2008 Michał Gajewski zawodowo związany był z Grupą Kapitałową WBK, a następnie Bankiem Zachodnim WBK, zajmując szereg funkcji począwszy od pracy w oddziale banku poprzez funkcje zarządcze średniego i wyższego szczebla aż do pozycji Członka Zarządu Banku Zachodniego WBK odpowiedzialnego za obszar bankowości detalicznej.

W latach 2008-2011 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu w Banku BGŻ, gdzie był odpowiedzialny za obszar biznesu detalicznego i bankowość dla małych firm (SME). W 2012 rozpoczął pracę w Banku Millennium, początkowo w latach 2012-2015 był Dyrektorem Makroregionalnym w Pionie Bankowości Detalicznej, następnie w roku 2015 został powołany na funkcję Członka Zarządu ds. Detalu.

Na podst. www.bzwbk.pl

Zobacz również