Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

5 pytań do rekrutera z BNP Paribas Securities Services

Dominika Prokopiak, HR Specialist, zdradza szczegóły dotyczące procesu rekrutacji w BNP Paribas Securities Services i opowiada, które umiejętności najwyżej cenią rekruterzy u kandydatów na stanowiska związane z finansami.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Poradnik kariery
17.06.2019
Fot. Unsplash

Proces rekrutacji

1. Jak wygląda proces rekrutacji w Państwa firmie? Czy jest stały od lat?

Dominika Prokopiak, HR Specialist: Proces rekrutacji na rolę specjalistyczą zazwyczaj składa się z dwóch spotkań. Najpierw odbywa się spotkanie z potencjalnym przyszłym przełożonym, następnie rozmowa z rekruterem. W trakcie procesu rekrutacji kandydat jest poproszony również o wypełnienie testu predyspozycji, krótkiego testu wiedzowego i kwestionariusza preferencji zawodowych.

Znajomość języków obcych

2. Znajomość których języków obcych jest mile widziana bądź wymagana w Państwa firmie? Jak jest weryfikowana w procesie rekrutacji?

Ponad 20% naszych pracowników pochodzi spoza Polski. Współpracujemy również z partnerami biznesowymi z zagranicy. W związku z tym naszym podstawowym językiem komunikacji i jednocześnie tym, którego wymagamy podczas procesu rekrutacji, jest język angielski. Niektóre zespoły pracują z wykorzystaniem dodatkowego języka obcego np. francuskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego czy holenderskiego.

Umiejętności miękkie

3. Jakie umiejętności miękkie najwyżej cenią Państwo u kandydatów na stanowiska związane z finansami? Czy warto o nich pisać w CV?

  • Praca zespołowa – nasza organizacja działa na zasadzie „naczyń połączonych”. Aby jeden zespół mógł wykonać swoje zadania, potrzebuje danych pochodzących od kolegów z innego teamu lub od partnera biznesowego z zagranicy. Dlatego chęć współpracy oraz ciągłego uczenia się są dla nas tak istotne.
  • Dokładność i spostrzegawczość – nasze obowiązki wiążą się z przetwarzaniem i analizą dużej ilości danych dotyczących funduszy oraz instrumentów finansowych. Bardzo ważne jest, aby mieć „oko do szczegółów” i dzięki temu zauważać potencjalne błędy lub niespójności.
  • Proaktywność i szukanie rozwiązań – nasi pracownicy, poza swoimi codziennymi obowiązkami, mają przestrzeń do tego, aby stać się pomysłodawcami innowacyjnych rozwiązań, które są następnie wdrażane przez nasze zespoły projektowe. To właśnie dzięki tego typu proaktywności oraz chęci do ciągłego poszukiwania nowych możliwości, nasi pracownicy mogą stale rozwijać się i udoskonalać swoje kompetencje, cała firma zaś może świadczyć usługi na coraz wyższym poziomie.

Rozwój pracowników

4. W jaki sposób Państwa firma wspiera rozwój swoich pracowników?

Nasi nowi pracownicy biorą udział w 2-tygodniowym szkoleniu, które pomaga im w poznaniu poszczególnych obszarów naszej działalności, zdobyciu nowej wiedzy merytorycznej oraz integracji ze współpracownikami.

W BNP Paribas Securities Services bardzo ważny jest dla nas dalszy rozwój pracowników, dlatego oferujemy im możliwości zdobywania nowej wiedzy, umiejętności i kompetencji potrzebnych do rozwoju ich kariery.

Każdy z naszych pracowników ma dostęp do Katalogu Szkoleń i udziału w warsztatach pomagających rozwijać umiejętności miękkie, kompetencje zawodowe, umiejętności techniczne oraz wiedzę fianansową.

Istnieje również możliwość współfinansowania przez firmę nauki języków obcych, studiów podyplomowych oraz profesjonalnych certyfikatów zawodowych takich jak Prince, Agile, ACCA, CISI, PMI, itp.

Dodatkowo nasi pracownicy mają aż 6 ścieżek kariery do wyboru, dzięki czemu mogą skupić się na kompetencjach, które są dla nich najciekawsze, rozwijać je na co dzień i przygotowywać się do objęcia coraz bardziej zaawansowanych ról w ramach organizacji.

Formy integracji pracowników

5. Jakie są formy integracji pracowników w Państwa firmie? (o inicjatywach angażujących pracowników, wyjazdach integracyjnych)

Jesteśmy dumni z przyjaznej atmosfery w BNP Paribas Securities Services. Chcemy, aby nasi pracownicy dobrze czuli się w pracy i aby tworzyli zgraną i zżytą społeczność. Dbamy o to, aby zapewnić im jak najwięcej możliwości do wzajemnego poznania się i zacieśniania więzi. Wśród wielu inicjatyw, w które mogą się zaangażować, wymienić można sieć społeczną MixCity wspierającą różnorodne i włączające środowisko pracy, grupę CSR-ową, Klub Szachowy, Klub Toastmasters rozwijający kompetencje z zakresu wystąpień publicznych oraz kluby sportowe (piłka nożna, siatkówka, koszykówka oraz tenis).

Dziękuję za rozmowę. 

Ekspert: Dominika Prokopiak
HR Specialist in Recruitment Team BNP Paribas Securities Services

Od 2,5 roku pracuje w zespole Rekrutacji BNP Paribas Securities Services Polska. Odpowiada a za procesy rekrutacyjne dla warszawskiego centrum usług wspólnych.

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również