Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

5 pytań do rekrutera z International Paper Global Business Services Center

Anna Szóstakowska, Talent Acquisition Specialist, zdradza, jakie błędy najczęściej pojawiają się w CV kandydatów do pracy oraz jak w International Paper GBSC przebiega Onboarding Day nowego pracownika.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Poradnik kariery
19.03.2019
Fot. Anthony Tran / Unsplash

Rozwój pracowników

1. W jaki sposób Państwa firma wspiera rozwój swoich pracowników?

Anna Szóstakowska, Talent Acquisition Specialist w International Paper GBSC: Jeśli jesteś absolwentem lub studentem kierunku związanego z finansami, masz szansę dołączyć do naszego programu rozwojowego Finance Explorer. Jako uczestnik programu będziesz miał szansę poznać od kuchni kilka z naszych działów finansowych, np.: Księgowość, Analizę Finansową, Kredyt, Audyt Wewnętrzny, Podatki. Po ukończeniu programu będziesz mógł kontynuować karierę w wybranym dziale.

Pracując w International Paper będziesz mógł korzystać z portfolio szkoleń wewnętrznych prowadzonych przez ekspertów, a także szkoleń zewnętrznych i dofinansowania do edukacji (m.in. CIMA). Bez wychodzenia z biura możesz też uczęszczać na opłacone przez firmę lekcje językowe.

W IP wierzymy, że najefektywniejszą formą rozwoju jest doświadczenie, dlatego oferujemy pracownikom możliwość udziału w projektach wykraczających poza standardowe obowiązki. Czasem wiąże się to z oddelegowaniem do innego oddziału firmy w Polsce lub innym kraju.

Formy integracji pracowników

2. Jakie są formy integracji pracowników w Państwa firmie? 

Jeśli dołączysz do naszego zespołu, pierwszą okazją do integracji będzie Onboarding Day, podczas którego nie tylko poznasz wiele osób z różnych działów, lecz także weźmiesz udział w Scavenger Hunt oraz samodzielnie zrobisz kartkę papieru!

W ciągu roku zaprosimy Cię do wspólnego celebrowania wielu wydarzeń, takich jak Halloween, Ugly Christmas Outfit Day czy Mundial. Twój zespół zabierze Cię na kolacje, szkolenia i wyjazdy integracyjne. Poznasz wiele osób lubiących czynić dobro, podczas cyklicznych wydarzeniach organizowanych przez nasz zespół CSR, np. Bake a cake for charity lub Earth Week. Jeśli jesteś fanem sportu, nasza Active crew chętnie zaprosi Cię na wspólne cotygodniowe treningi. Nie zapominajmy też o corocznych imprezach, takich jak bal karnawałowy czy piknik. Czekamy na Ciebie!

Błędy w CV

3. Jakie błędy najczęściej pojawiają się w CV kandydatów?

Najczęściej spotykanymi błędami w CV są:

  • brak odpowiedniej chronologii (to co najświeższe, powinno być najwyżej),
  • zbyt długie CV, z wieloma nieprzydatnymi szczegółami,
  • przesłanie CV napisanego w innym języku niż wymagany w ogłoszeniu o pracę.

Zdjęcie nie jest dla nas koniecznym elementem w CV – najważniejsze są Twoje kompetencje.

Zdecydowanie warto podzielić się zainteresowaniami. Pozwolą one „przełamać pierwsze lody”, lepiej nam Cię poznać i dodają wymiarowości Twojemu profilowi.

Pamiętaj jednak o tym, żeby nie udawać kogoś, kim nie jesteś – autentyczność to podstawa.

Umiejętności w CV

4. Jakie umiejętności miękkie najwyżej cenią Państwo u kandydatów na stanowiska związane z finansami? Czy warto o nich pisać w CV?

Najważniejsze są dla nas pozytywne nastawienie i umiejętność efektywnego komunikowania się. Pracujemy z innymi zespołami w wielu krajach, dlatego sprawna komunikacja jest kluczowa. Bardzo dbamy o atmosferę w zespole i zależy nam żebyś lubił/a pracę w grupie, na co dzień sobie pomagamy, wymieniamy się informacjami, wiedzą i doświadczeniem. Poza tymi dwiema, na pewno przyda się też umiejętność szybkiego uczenia się!

Nie jest dla nas konieczne żebyś pisał/a o umiejętnościach miękkich w CV. W aplikacji najbardziej zwracamy uwagę na wiedzę i doświadczenie, kompetencje miękkie mają bardzo duże znaczenie, ale weryfikujemy je już podczas spotkania.

Ostatnia rada przed rozmową kwalifikacyjną

5. Jaką rady dałaby Pani naszemu czytelnikowi, który chwilę po przeczytaniu tego wywiadu będzie miał właśnie rozmowę kwalifikacyjną w Państwa firmie?

  1. Przed rozmową przeczytaj ponownie ogłoszenie i sprawdź jakie informacje podałeś w CV.
  2. Odpowiadaj na pytania ilustrując je przykładami z własnego doświadczenia.
  3. Bądź sobą i nie wahaj się zadawać pytań – jesteśmy tu po to, żeby lepiej się poznać.
  4. Myśl pozytywnie – tak jak my :)

Dziękuję za rozmowę. 

Ekspert: Anna Szóstakowska
Talent Acquisition Specialist International Paper Global Business Services Center

Od ośmiu lat pracuje w rekrutacji i od prawie dwóch na stanowisku Talent Acquisition Specialist w International Paper, gdzie jest odpowiedzialna za wspieranie biznesu w wewnętrznych i zewnętrznych procesach rekrutacyjnych, poszukiwanie najlepszych talentów, prowadzenie spotkań rekrutacyjnych, organizację Targów Pracy i wydarzeń dla studentów. Miłośniczka podróży, szczególnie po Azji Południowo-Wschodniej i fotografii.

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również