Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

5 pytań do rekrutera z ROCKWOOL Global Business Services

Aneta Maćkowiak, HR Manager w ROCKWOOL, opowiada o tym, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, jakich umiejętności szukają rekruterzy u współczesnych księgowych i jak RGBS dba o dobry humor pracowników.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Poradnik kariery
01.03.2019
Fot. Carlos Ruiz Huaman / Unsplash

Proces rekrutacji

Redakcja: Jak wygląda proces rekrutacji w ROCKWOOL Business Service Center? 

Aneta Maćkowiak, HR Manager: Staramy się żeby proces rekrutacyjny do firmy ROCKWOOL Global Business Service Center (RGBS) był jak najbardziej efektywny. Na stanowiska do działów finansowych najczęściej jest to jedno spotkanie f2f podczas którego łączymy część HRową wraz ze sprawdzeniem wiedzy księgowej lub językowej kandydata i spotkaniem z bezpośrednim przełożonym. Na wyższe stanowiska przeprowadzamy też testy psychologiczne.

Umiejętności miękkie

Jakie umiejętności miękkie najwyżej cenią Państwo u kandydatów na stanowiska związane z finansami? Czy warto o nich pisać w CV?

Współczesny księgowy to nie tylko osoba znająca procesy finansowe, systemy informatyczne oraz mówiąca w językach obcych.

Od naszych księgowych wymagamy umiejętności współpracy, bo praca w naszym centrum to przede wszystkim praca zespołowa. Dodatkowo zwracamy uwagę na zdolności komunikacyjne i międzykulturowe. Nasi księgowi muszą umieć się porozumieć z współpracownikami na całym świecie.

Rozwój pracowników

W jaki sposób Państwa firma wspiera rozwój swoich pracowników?

Firma ROCKWOOL Global Business Service Center oferuje szerokie możliwości rozwoju zarówno pionowo, od stanowiska młodszego księgowego/specjalisty do starszego księgowego/specjalisty, jak i poziomo, umożliwiając poznanie różnych procesów czy objęcie różnych funkcji równoległych. Przy otwieraniu rekrutacji zawsze w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę pracowników wewnętrznych, co w zeszłym roku zaowocowało możliwością zmiany stanowiska w obrębie RGBS 27 osobom! Część z nich zmieniła dział (np. z działu zobowiązań na dział bankowości) a część obrała kierunek rozwoju w dziale IT lub Procesów Globalnych.

Integracja pracowników

Jakie są formy integracji pracowników w Państwa firmie?

Nasza praca to nie tylko liczby, ale także - albo przede wszystkim - kontakt z klientami z całego świata, usprawnianie procesów, rozwiązywanie problemów, udział w projektach, ciągła praca zespołowa, a także zabawa. Nasi pracownicy mają możliwość angażowania się w akcje CSRowe (np. malowanie schroniska dla zwierząt, pomoc dzieciom z poznańskiego oddziału hospicjum), udział w inicjatywach sportowych (takich jak Poznań Business Run, Color Run, Endomondo Challenge), czy wyjściach integracyjnych (np. na warsztaty kulinarne, grę w kręgle czy na wspólną kolację).

Nasz Mood Manager, czyli specjalista ds. dobrego nastroju zapewnia nam rozrywki również w czasie godzin pracy. Zorganizował już dla nas Dzień Hawajski, Światowy Dzień Czekolady, Atak Minionków i wiele innych atrakcji, których głównym celem jest wywołanie uśmiechu na twarzach. 

Przed rozmową o pracę

Jaką radę dałaby Pani naszemu czytelnikowi, który chwilę po przeczytaniu tego wywiadu będzie miał właśnie rozmowę kwalifikacyjną w Państwa firmie?

Jeśli przygotowują się Państwo do rozmowy rekrutacyjnej do firmy RGBS, zachęcam żeby zajrzeć na naszą stronę FB, która pozwoli Państwu lepiej poznać naszą organizację i kulturę pracy. Tam też można znaleć informacje zarówno o produktach firmy ROCKWOOL, jak i o samej (bardzo ciekawej i ponad 80-letniej) historii firmy. 

Dziękuję za rozmowę. 

Ekspert: Aneta Maćkowiak
HR Manager ROCKWOOL Global Business Service Center

W RGBS na stanowisku HR Managera zaangażowana była w budowę centrum, odpowiedzialna za ponad 240 rekrutacji, zbudowanie programu adaptacyjnego, ścieżek rozwojowych dla pracowników, systemu wynagradzania oraz benefitów. Obecnie odpowiada również za szkolenia, komunikację wewnętrzną oraz projekty związane z budowaniem wizerunku pracodawcy. Pasjonują ją ludzie i podróże.

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również