Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Chcę pracować w HedgeServ. 5 pytań do rekrutera

Martyna Kotula, Recruitment Manager opowiada o tym, w jaki sposób przygotować atrakcyjne CV, jak przebiega proces rekrutacji w firmie HedgeServ oraz na co warto zwrócić uwagę podczas przygotowań do rozmowy kwalifikacyjnej.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Poradnik kariery
12.09.2022
kaboompics.com

Pytanie 1

Zdjęcie w CV – czy warto je dodać? A może nie ma to żadnego znaczenia?

Martyna Kotula, Recruitment Manager w HedgeServ: Profesjonalne zdjęcie zawsze było miłym dodatkiem do CV. Nie jest to jednak jego element konieczny. CV opatrzone mało atrakcyjnym zdjęciem – w złym formacie, niewyraźne – może negatywnie wpłynąć na wizerunek danego kandydata. W tym przypadku mniej znaczy więcej.

Pamiętajmy również, że w wielu krajach (głównie anglojęzycznych) dodanie zdjęcia do CV jest niezgodne z prawem, dlatego aplikując na stanowiska w Irlandii czy Anglii, powinniśmy całkowicie zrezygnować z tego kroku.

Pytanie 2

Czy warto w CV pisać o swoich pasjach? Kiedy takie informacje lepiej pominąć?

Nie widzę przeciwskazań, dlaczego nie mielibyśmy umieścić kilku zdań/podpunktów o swoim hobby. Zdecydowanie warto wpisać do CV zainteresowania, które są powiązane z tym, czym zajmujemy się zawodowo, bądź ze ścieżką kariery, jaką chcemy obrać.

Jeśli dana osoba nie ma żadnego doświadczenia zawodowego zawarcie w CV informacji o wyspecjalizowanych zainteresowaniach np. związanych z rynkami kapitałowymi, giełdą – będą z pewnością odebrane przez managerów jako dodatkowy atut kandydata aplikującego na stanowiska z obszaru księgowości funduszy.

Pytanie 3

Załóżmy, że jestem kandydatem. Wysłałam CV w odpowiedzi na ofertę pracy w Państwa firmie. Co dzieje się dalej? Jaką ścieżkę rekrutacyjną muszę przejść, żeby ostatecznie zostać zatrudniona?

Pierwszym etapem rekrutacji jest u nas rozmowa telefoniczna z rekruterem. Podczas rozmowy kandydat dowiaduje się wszystkich niezbędnych informacji na temat stanowiska, procesu rekrutacji, benefitów oraz o możliwościach rozwoju w naszej organizacji. Jest to też rozmowa, podczas której sprawdzamy podstawowe kwalifikacje danej osoby: motywację, dostępność do podjęcia współpracy z nami, poziom języka angielskiego.

Jeśli pierwsza rozmowa przebiegnie pozytywnie, kandydat jest zapraszany na finalny etap rekrutacji, którym jest wideorozmowa z managerami. Taka rozmowa jest u nas przeprowadzana już w całości w języku angielskim oraz trwa około 60 minut. Po rozmowie kandydat otrzymuje krótki test, który weryfikuje podstawową wiedzę z obszaru finansów (na stanowiska juniorskie) bądź konkretną wiedzę dotyczącą obszaru księgowości funduszy (na stanowiska seniorskie/managerskie).

Pytanie 4

Jakie pytanie zawsze pada na rozmowie o pracę w Państwa firmie? Jak przygotować się do odpowiedzi na nie?

Jednym z najważniejszych pytań, które zawsze pojawia się na rozmowach rekrutacyjnych jest pytanie o... motywację.

Dla managerów ważne jest, żeby kandydat, z którym przeprowadzają rozmowę, poświęcił swój czas i odpowiednio się do niej przygotował: przeczytał podstawowe informacje na temat naszej firmy, zapoznał się ze szczegółówym opisem stanowiska oraz potrafił wyjaśnić, dlaczego chce pracować w finansach/funduszach inwestycyjnych.

Pytanie 5

Jakie są plany firmy dotyczące rekrutacji w 2022 roku? Na jakie stanowiska będą mieli Państwo najwięcej otwartych ofert?

Biuro HedgeServ wciąż dynamicznie się rozwija. Na ten moment zatrudniamy już 350 osób w Krakowie, a ta liczba będzie się zwiększać przez następne miesięce. Stale prowadzimy rekrutacje i zatrudniamy nowe osoby na wszystkich poziomach zaawansowania (od Juniora po Managera) do naszego największego departamentu – Fund Accounting.

W tym roku otworzyliśmy dodatkowo nowy dział w obszarze księgowości funduszy, który nazywa się Portfolio Accounting. Jest to departament, który powstał w celu centralizacji, standaryzacji oraz automatyzacji procesu uzgadniania przepływow pieniężnych i wartości rynkowych instrumentów finansowych na poszczególnych kontach funduszu. Oprócz tego powiększamy również nasze inne zespoły takie jak Private Equity, Middle Office, Treasury czy Investor Services.

Dziękuję za rozmowę. 

Ekspert: Martyna Kotula
Recruitment Manager HedgeServ

Odpowiada za proces rekrutacji i działania employer brandingowe w firmie HedgeServ w Krakowie. Posiada ponad 7-letnie doświadczenie w prowadzeniu rekrutacji end-to-end w wewnętrznym HR, przede wszystkim dla firm SSC i BPO z obszaru finansów i księgowości.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również