Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

ACCA otwiera się na młodych

W konkursie "Znajdź, policz, wygraj!" można wygrać udział w warsztatach z dziedziny finansów i rachunkowości prowadzonych przez wybitnych fachowców ACCA.
Kategoria: Wiadomości
20.03.2012

Dzisiejsze czasy stawiają przed młodymi osobami wiele wyzwań. Większość absolwentów szkół średnich decyduje się podjąć studia na wyższych uczelniach. Popyt na studiowanie powoduje rokroczne zwiększanie liczby miejsc i tworzenie nowych kierunków. Samo ukończenie studiów i uzyskanie tytułu magistra, nawet najlepszego uniwersytetu, to nie wszystko. Jak wyróżnić się z zatem tłumu?


Oferta kształcenia polskich uczelni jest bogata, jednak oderwana od realiów rynku pracy. Decydując się na podjęcie studiów dobrze jest zaplanować, w jakim obszarze chce się rozwijać swoją karierę oraz jakie kroki należy podjąć, żeby zwiększyć szansę na sukces. Pięć lat nauki gwarantuje tylko zdobycie wiedzy, której świeżo upieczeni absolwenci często nie potrafią wykorzystać w praktyce. Pracodawcy zgodnie podkreślają, jak ważne jest doświadczenie, umiejętność przełożenia wiedzy teoretycznej na konkretne działania, kultura  w biznesie i znajomość etyki zawodowej. Dążenie do nieustannego rozwijania i zdobywania wiedzy jest pierwszym krokiem na drodze do kariery. Dziś studia to tylko podstawa. Rynek pracy jest bardzo wymagający.


Już na studiach można być aktywnym i  maksymalnie wykorzystać  swój czas, aby przybliżać się do sukcesu. Uczelnie i pracodawcy dają studentom wiele możliwości.


ACCA, największa międzynarodowa organizacja skupiająca finansistów, planuje szereg działań adresowanych do studentów , którzy chcą rozpocząć swoją karierę w finansach.


Pierwszym z nich jest konkurs "Znajdź, policz, wygraj!", w którym można wygrać udział w warsztatach z dziedziny finansów i rachunkowości prowadzonych przez wybitnych fachowców ACCA. Aby zwyciężyć, studenci muszą  wykazać się wiedzą o ACCA, rozwiązać zagadkę i mieć przy tym odrobinę szczęścia. Laureatami konkursu zostanie grupa 20 osób, wybranych w drodze losowania spośród tych, które do końca marca prześlą mailem poprawne odpowiedzi na adres: konkurs@accapolska.pl.


Warsztaty odbędą się w siedzibie organizacji w Warszawie. Zwycięzcy będą mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu finansów i rachunkowości  i jej  wykorzystania w praktyce. W tym bowiem specjalizuje się organizacja ACCA.


Szczegóły dotyczące konkursu "Znajdź, policz, wygraj!" znajdują się tutaj.


Zobacz również