Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

CIMA poszerza horyzonty wśród doradców biznesowych

"Kwalifikacja CIMA w Polsce kojarzona jest głównie z osobami zajmującymi się księgowością, rachunkowością finansową. A oferuje ona dużo szerszy zakres wiedzy". Rozmowa z Katarzyną Kubiaczyk (Deloitte), która uzyskała jeden z najwyższych wyników w ramach egzaminu CIMA.
Kategoria: Wiadomości
31.03.2015

Katarzyna Kubiaczyk
Consultant w Deloitte
Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej
Kierunek studiów: Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne, Zarządzanie
Plany zawodowe na przyszłość: dalszy rozwój łączący dwie dziedziny - IT oraz  finanse
Po godzinach: podróże

Znalazłaś się na 8. miejscu w globalnym zestawieniu specjalistów, którzy uzyskali najlepszy wynik z egzaminu Financial Strategy (F3) kwalifikacji CIMA. Jak długo przygotowywałaś się do egzaminu?

Na naukę poświęciłam stosunkowo niedużo czasu, bo tylko około dwóch miesięcy na trzy zdawane łącznie egzaminy poziomu Strategy. Na pewno zaprocentowało tu solidne przygotowanie do wcześniejszych egzaminów, jak również to, że tematyka egzaminu F3 była dla mnie interesująca.

Chcesz się dowiedzieć więcej o certfikacie CIMA?

Przejdź do naszego zestawienia kwalifikacji zawodowych. Poznaj CIMA »

Które obszary kwalifikacji CIMA uważasz za najbardziej przydatne w obszarze doradztwa biznesowego i dlaczego? Jakich praktycznych narzędzi dostarcza ten certyfikat na stanowisku doradcy biznesowego?

Myślę, że każdy obszar kwalifikacji CIMA w pewien sposób rozwija, poszerza horyzonty i pozwala spojrzeć na problemy naszych klientów z nowej perspektywy. W mojej pracy, w której nie zajmuję się wprost księgowością i finansami, tylko dostarczam rozwiązania informatyczne na potrzeby działów finansowych, CIMA pozwala mi znaleźć wspólny język z moimi klientami.

Czy kwalifikacja CIMA to warunek konieczny w każdym życiorysie zawodowym pracownika działu doradztwa biznesowego

Kwalifikacja CIMA w Polsce kojarzona jest głównie z osobami zajmującymi się księgowością, rachunkowością finansową. A oferuje ona dużo szerszy zakres wiedzy! Zarządzanie projektami, ocena rentowności produktów i klientów, identyfikacja ryzyka, analiza strategiczna przedsiębiorstwa, analiza sprawozdań finansowych to tylko niektóre obszary, które przydadzą się w pracy każdemu konsultantowi. Mam nadzieję, że pewnego dnia CIMA będzie dyplomem szerzej rozpoznawalnym, docenianym i niekojarzonym jedynie ze znajomością standardów rachunkowości.

Jak Deloitte wspiera Cię w realizacji kolejnych etapów tej trudnej kwalifikacji?

Deloitte finansuje moją kwalifikację CIMA.

Czy o kwalifikacji CIMA powinno się myśleć już podczas studiów? Jeżeli tak, to dlaczego?

Z jednej strony myślę, że warto zainteresować się taką formą rozwoju, zwłaszcza, że niektóre uczelnie (np. SGH) oferują programy, w których można połączyć studia z nabywaniem kwalifikacji CIMA. Takie podejście pozwoli skrócić czas do uzyskania dyplomu. Z drugiej strony CIMA to inwestycja dużej ilości czasu i – nie ukrywajmy – pieniędzy. Zanim przystąpimy do kwalifikacji, warto dać sobie czas na zastanowienie, czy akurat ten dyplom jest spójny z naszym pomysłem na rozwój kariery. Należy też zwrócić uwagę, że do ukończenia kwalifikacji CIMA nie wystarczą zdane egzaminy, trzeba się również wykazać odpowiednim doświadczeniem zawodowym.

Zobacz programy praktyk w branży doradczej.

Przejdź do zestawienia praktyk letnich i staży w finansach 2015 »

Zobacz również