Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

EY częścią europejskiej inicjatywy Sojusz dla Młodych. Rekrutacja już od marca

Inicjatywa przedstawicieli świata biznesu Sojusz dla Młodych (Alliance for YOUth), zainaugurowana przez firmę Nestlé, ma na celu walkę z bezrobociem wśród młodych ludzi. EY (dawniej Ernst & Young), dołączając do sojuszu, zaoferuje szkolenia i praktyki młodym osobom. Firma doradcza przeprowadzi 55 tysięcy szkoleń oraz 35 tysięcy praktyk zawodowych do 2020 roku w całej Europie.
Kategoria: Wiadomości
25.02.2015

Wśród firm, które przystąpiły do przedsięwzięcia, są m.in. EY, Adecco, Axa, Cargill, CHEP, DS Smith, Facebook, Firmenich, Google, Nielsen, Publicis Groupe, Salesforce.com, Twitter oraz White & Case.

Poznaj proces rekrutacji w ramach EY »

– Celem inicjatywy jest m.in. efektywne rozwiązanie problemu bezrobocia wśród młodych ludzi, jednego z największych obecnie społecznych i ekonomicznych wyzwań mówi Mark Otty, Partner Zarządzający EY na region EMEIA. Członkowie Alliance for YOUth zobowiązują się do przedstawienia młodym ludziom perspektyw rozwoju zawodowego i podwyższania ich kwalifikacji. EY, dołączając do sojuszu, potwierdza swoją gotowość do zapewnienia miejsc pracy, umożliwiających zdobywanie praktyk i doświadczenia zawodowego przez młodych ludzi jeszcze podczas studiów.

Firmy, które w ramach Sojuszu dla Młodych zobowiązały się zmierzyć z problemem bezrobocia wśród młodych, zamierzają to robić m.in. poprzez:

  • aktywne uczestnictwo w powołanym przez Komisję Europejską Europejskim Przymierzu na rzecz Praktyk Zawodowych i promowanie szkoleń oraz praktyk dla młodzieży;
  • stworzenie wspólnych inicjatyw mających na celu stworzenie szans zdobycia przez młodych ludzi doświadczenia zawodowego oraz odbycia praktyk; 
  • zachęcanie pracowników do udzielenia pomocy młodzieży poprzez organizowanie warsztatów i szkoleń z zakresu napisania CV oraz odpowiedniego przygotowania do rozmów rekrutacyjnych.

Międzynarodowa firma doradcza EY zatrudni w 2015 roku około 65 tysięcy osób. Jak potwierdził globalny CEO EY Mark Weinberger podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, nowe etaty powstaną na całym świecie w ponad 140 krajach, w których są biura EY. Do firmy dołączą głównie osoby młode – absolwenci i studenci wyższych uczelni.

Zobacz praktyki letnie w finansach na rok 2015 »

Rekrutacja w Polsce rozpocznie się już w marcu br. Firma planuje zatrudnić około 250 osób w sześciu biurach na terenie kraju: w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, we Wrocławiu oraz w Łodzi. Oferta skierowana będzie do studentów i absolwentów kierunków biznesowych, prawniczych, ścisłych i informatycznych. Studenci będą mogli zaaplikować na praktyki oraz stanowiska asystenckie do wszystkich działów firmy: audytu, doradztwa podatkowego i prawnego, biznesowego i transakcyjnego.

Anna Woźniak, Manager ds. Rekrutacji w EY:

– Nasza oferta skierowana jest do osób, które wyróżniają nie tylko wyniki i osiągnięcia zdobyte podczas studiów. Poszukujemy przede wszystkim osób, które dzięki swoim umiejętnościom miękkim będą mogły szybko dopasować się do naszego międzynarodowego zespołu. Stawiamy na komunikatywność, pracę zespołową, kreatywność i otwartość. Praca w branży doradczej ma charakter bardzo dynamiczny i kompetencje miękkie są tu równie ważne, co umiejętności analityczne. W zamian oferujemy przejrzystą ścieżkę kariery, możliwości rozwoju, pracę w międzynarodowym środowisku oraz ambitne projekty. Jako pracodawca jesteśmy doceniani od lat, o czym świadczą wysokie pozycje EY w rankingach najbardziej pożądanych pracodawców w Polsce.

Źródło: www.ey.com

Zobacz również