Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

EY stawia na Wrocław. Powstaje globalne centrum rozwoju IT

Międzynarodowa firma doradcza EY utworzy we Wrocławiu globalne centrum rozwoju IT. W ciągu czterech lat zatrudnienie znajdzie w nim minimum 75 specjalistów odpowiedzialnych za projektowanie i specyfikacje dla rozwiązań IT.
Kategoria: Wiadomości
14.05.2015

W tej chwili we Wrocławiu funkcjonuje już Centrum Usług Wspólnych EY zatrudniające ponad 370 osób świadczących usługi finansowo-księgowe, kadrowe, zarządzania wiedzą oraz zarządzenia projektami i programami. Nowe przedsięwzięcie będzie kolejnym krokiem w rozwoju działalności firmy doradczej w stolicy Dolnego Śląska.

Wrocław po biurze warszawskim to dziś największy ośrodek EY w Polsce. Jest tam nasze biuro regionalne świadczące usługi dla klientów zewnętrznych, w którym zatrudnionych jest 60 audytorów i doradców. Jest też 370 pracowników w centrum usług wspólnych, do którego teraz dołączają specjaliści ds. IT, którzy realizować będą projekty badawczo-rozwojowe. Wrocław staje się więc ośrodkiem istotnym nie tylko dla EY Polska, ale dla całej naszej globalnej organizacji obecnej w ponad 150 krajach i zatrudniającej łącznie 190 tys. ludzi – mówi Jacek Kędzior, Partner Zarządzający w EY Polska.

Wrocławskie centrum usług wspólnych w obecnym kształcie dostarcza usługi dla klientów wewnętrznych z 14 krajów z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (region EMEIA). We wrocławskim centrum pracują wysoko wykwalifikowane zespoły specjalizujące się w obsłudze procesów, zarządzaniu projektami oraz zarządzaniu wiedzą, realizujące globalne cele grupy EY. Do tej szerokiej listy usług dołącza właśnie zespół rozwoju IT

Bardzo nas cieszy, że to właśnie we Wrocławiu znajdzie się dział rozwoju globalnych usług IT. To, co zdecydowało o wyborze tej lokalizacji, to dogodne położenie geograficzne, silne ośrodki akademickie, współpraca z międzynarodowym środowiskiem biznesowym i wykwalifikowani pracownicy. Nie sposób tutaj nie wspomnieć także o pozytywnym klimacie do rozwoju inwestycji, który tworzą władze miasta. Sukces funkcjonującego od czterech lat centrum usług wspólnych utwierdził nas w przekonaniu, że stolica Dolnego Śląska to właściwe miejsce na takie inwestycje – uważa Mike Polyack, Productivity Initiatives Leader w IT Services. 

W nowej strukturze zatrudnienie znajdą m.in. managerowie projektów, analitycy biznesowi, architekci oprogramowania zajmujący się projektowaniem aplikacji, inżynierowie infrastruktury oraz pracownicy odpowiedzialni za zarządzanie procesami IT. Celem nowego zespołu we Wrocławiu będzie dostarczanie rozwiązań dla rozwoju i wsparcia biznesu oraz aplikacji dla usług EY, czyli doradztwa biznesowego, usług audytorskich, doradztwa podatkowego, transakcyjnego oraz usług specjalistycznych. Do zadań pracowników centrum rozwoju IT będzie należało określanie wymagań biznesowych, rozwiązań architektoniczno-projektowych, specyfikacji dokumentacji programistycznej, scenariuszy testowania projektów oraz zarządzania projektami w celu rozwijania i wdrażania tych rozwiązań w oddziałach firmy z całego świata. Zespół będzie wspierał projekty specyficzne dla rynków lokalnych, jak również uczestniczył w rozwoju i wdrażaniu rozwiązań dla szerszego biznesu.

Na czym polega praca w obszarze IT project management?

Przekonaj się sam. Przeczytaj artykuł »

Polska na tle Europy oferuje unikalne warunki rozwoju dla globalnych firm. To, co decyduje o tym, że właśnie tutaj powstają kolejne inwestycje światowych koncernów, to przede wszystkim wysokiej klasy specjaliści, świetnie znający języki, którzy z ogromną łatwością odnajdują się w międzynarodowym środowisku pracy. Mam nadzieję, że te 75 nowych miejsc pracy to dopiero początek rekrutacji w ramach nowego centrum – podkreśla Dariusz Sus, szef Centrum Usług Wspólnych EY we Wrocławiu.

Centrum rozwoju IT we Wrocławiu powstaje między innymi dzięki rządowemu grantowi przyznanemu w ramach programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 20112020 na podstawie umowy zawartej między Ministerstwem Gospodarki a EY wspierającej wartościowe i innowacyjne inwestycje.

Zobacz oferty pracy IT w finansach »

Ten projekt udało się zrealizować dzięki bardzo sprawnej współpracy ze stroną rządową. Dzięki dotacji nowi pracownicy mają szansę na rozwój zawodowy w ramach globalnej struktury IT w EY – tłumaczy Paweł Tynel, Partner, Dział Doradztwa Podatkowego EY, Lider Grupy Zarządzania Innowacjami.

Według ABSL (Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych), w ciągu ostatnich dwóch lat Wrocław był najszybciej rozwijającym się w Polsce centrum usług dla biznesu oraz IT. Wśród firm, które zdecydowały się założyć swoje centra we Wrocławiu, znajdują się m.in. Google, IBM, NSN, Luxoft, Credit Suisse, BNY Mellon.

Źródło: www.ey.com/pl

Zobacz również