Temat tygodnia
Najbardziej pożądane stanowiska i kompetencje w 2023 roku
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Gra Giełdowa – konkurs inwestycyjny dla studentów

Zadaniem uczestników konkursu "Gra Giełdowa" będzie inwestowanie na wirtualnych środkach w akcje z całego świata. Cel jest prosty - osiągnąć jak największą stopę zwrotu… i wygrać atrakcyjne nagrody! 
Kategoria: Wiadomości
10.04.2018

Konkurs "Gra Giełdowa" startuje 16 kwietnia 2018 roku i potrwa do 18 maja 2018 roku. Organizatorami są: SKN Inwestor oraz Dom Maklerski XTB. 

Konkurs umożliwi studentom z całej Polski poszerzenie wiedzy na temat rynków finansowych i giełdy. Uczestnicy będą mogli poczuć się jak prawdziwi inwestorzy jednocześnie handlując wirtualnymi środkami. Poznają mechanizmy funkcjonowania rynków kapitałowych i nauczą się inwestować w praktyce. 

Zasady Gry Giełdowej

Zadaniem studentów będzie inwestowanie wirtualnymi 100 tys. PLN od 16 kwietnia do 18 maja 2018. Trzech uczestników, którzy osiągną najwyższą stopę zwrotu wygra atrakcyjne nagrody: Samsung Galaxy S9, Apple iPad i głośnik JBL Pulse. Dodatkowo najlepsi będą mieli możliwość odbycia płatnego stażu w XTB. 

Nowości w tej edycji 

W tym roku studenci będą inwestować na profesjonalnej platformie xStation 5. XTB zapewni uczestnikom notowania w czasie rzeczywistym oraz dostęp do 16 giełd z całego świata takich jak GPW, NYSE czy Deutsche Börse.

Udział w konkursie mogą wziąć wszystkie osoby, które nie ukończyły 26 roku życia i posiadają status studenta. 

Wydarzenia towarzyszące

Dla uczestników z Łodzi: 12 kwietnia o godz. 12 w sali C140 na terenie Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się wykład “O podstawach inwestowania w akcje, czyli zasady gry giełdowej" prowadzony przez Rafała Walenciaka – Account Managera Domu Maklerskiego XTB.

Dla uczestników spoza Łodzi: XTB przygotowało dzień wcześniej tj. 11 kwietnia o godz. 16 szkolenie online “Obsługa platformy xStation 5 oraz podstawy inwestowania w akcje”, które poprowadzi Przemysław Lik –  wszechstronny trader i Makler Papierów Wartościowych. Szkolenie odbywa się na stronie XTB

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również