Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

innogy Business Services w Krakowie teraz pod marką KION Group i pod nazwą KION Business Services Polska

W maju 2020 roku firma KION Group sfinalizowała transakcję nabycia od innogy SE „Center of Excellence” (CoE) w Krakowie specjalizującego się w finansach i rachunkowości. W przyszłości CoE będzie działać pod nazwą KION Business Services Polska Sp. z o.o.
Kategoria: Wiadomości
18.06.2020

Nowa marka na krakowskim rynku pracy

Najważniejsze zadania finansowo-księgowe, które do tej pory rozdzielano pomiędzy różne europejskie oddziały KION Group, będą w przyszłości realizowane w Krakowie.

– Umożliwi to dokładne rozgraniczenie zakresu kompetencji i pozwoli na optymalne wykorzystanie zasobów – wyjaśnia Anke Groth, dyrektor finansowa i dyrektor ds. pracy w KION GROUP AG.

Ponadto CoE posiada już bogate doświadczenie w dziedzinie automatyzacji procesów. Przenoszenie zadań do nowego Center of Excellence będzie odbywać się stopniowo, spółka po spółce, przez okres około dwóch lat. CoE zatrudnia obecnie około 240 pracowników, którzy zostali przejęci z chwilą nabycia centrum.

– Wybraliśmy Kraków, ponieważ w Krakowie działają świetne uczelnie, co wiąże się z obfitością talentów dla sektora finansowego – wyjaśnia dyrektor finansowa Anke Groth. – Nasz zespół finansowy już teraz wnosi swój wkład w sukces naszych jednostek operacyjnych i całego koncernu, oferując szeroki zakres usług. Będziemy nadal konsekwentnie rozszerzać nasze portfolio usług, przenosząc je jednocześnie do cyfrowego świata. Dzięki nowemu Center of Excellence nasze operacyjne procesy finansowe będą jeszcze bardziej produktywne.

Cały dział finansowo-księgowy KION Group składa się obecnie z prawie 1100 pracowników zatrudnionych w około 130 spółkach w ponad 30 krajach. Warto również wspomnieć, że w związku z rozszerzaniem działalności krakowskiego CoE na nowe rynki, zwiększy się także wachlarz językowy obecny w firmie. Rodzi to szanse rozwoju dla osób, posługujących się między innymi językiem francuskim, włoskim czy hiszpańskim.

Kolejna inwestycja na północy Polski

KION Group buduje obecnie nowy zakład produkujący wózki widłowe w Kołbaskowie koło Szczecina. Wartość tej inwestycji sięga ponad 60 mln euro. Tym samym wiodący międzynarodowy dostawca systemów logistycznych utworzy do 2023 roku w Polsce ponad 150 miejsc pracy. Uruchomienie zakładu zaplanowano na wiosnę 2021 roku. Oprócz ultranowoczesnego zakładu produkcyjnego na powierzchni około 18 hektarów powstaje centrum badawczo-rozwojowe oraz obszar administracyjny o powierzchni prawie 44 tys. metrów kwadratowych.

Rozszerzenie działalności w Polsce ma stanowić uzupełnienie istniejących paneuropejskich zakładów produkcyjnych KION Group i być odpowiedzią na potrzeby klientów wrażliwych na ceny.

 – Nowa lokalizacja w środku Europy jest idealna z perspektywy dostępu do tego dynamicznego rynku – oświadczył Gordon Riske, prezes zarządu KION GROUP AG, podkreślając zalety nowej lokalizacji. – Ponadto tutaj, w pobliżu granicy polsko-niemieckiej, możemy korzystać z doskonałej sieci dostawców.

Dzięki marce Linde KION Group zamierza w większym stopniu skorzystać z możliwości, jakie daje rozwój branży intralogistycznej w regionie EMEA.

– Nasz zakład w Kołbaskowie stwarza ku temu doskonałe warunki. Ponad 150 nowych pracowników otrzyma ultranowoczesne środowisko pracy, a położone obok centrum badawczo-rozwojowe będzie oferować atrakcyjne perspektywy – zaakcentował Gordon Riske.

KION Group w Polsce

KION Group jest jednym z wiodących na świecie dostawców rozwiązań intralogistycznych dla łańcucha dostaw. Marki KION Group są obecne w Polsce od wielu dziesięcioleci – to sprawia, że KION jest jednym z wiodących dostawców wózków widłowych i sprzętu magazynowego również w kraju. W ubiegłym roku zamówiono w Polsce ponad 26 500 nowych pojazdów, z czego jedną trzecią stanowią marki KION Group.

Linde Material Handling Polska Sp. z o.o. i STILL POLSKA Sp. z o.o. to niezawodni partnerzy dla klientów poszukujących nowoczesnych wózków podnośnikowych, oferujący kompleksowy serwis oraz wielostronne rozwiązania intralogistyczne. Oferta skierowana jest zarówno do dużych podmiotów, jak i mniejszych przedsiębiorstw rodzinnych, które cenią innowacyjne i zaawansowane technologicznie produkty najwyższej jakości. STILL prowadzi również Europejskie Centrum Odnawiania Wózków Widłowych w Rokietnicy pod Poznaniem. Na powierzchni 2 500 metrów kwadratowych co roku regeneruje się tutaj około 2 000 wózków przemysłowych. Również Dematic, spółka zależna KION, będąca światowym specjalistą w dziedzinie przepływu materiałów z inteligentnym oprogramowaniem, rozwiązaniami w zakresie łańcuchów dostaw i automatyzacji do optymalizacji łańcuchów dostaw, posiada własny oddział Dematic Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Obecnie KION zatrudnia w Polsce ponad 800 osób – głównie w działach serwisu i sprzedaży.

Źródło: informacja prasowa. 

Ekspert: Anke Groth
Dyrektor finansowa KION Group AG
Ekspert: Gordon Riske
Prezes zarządu KION Group AG
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również