Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Instytut CIMA ogłosił pierwsze wyniki egzaminów przeprowadzanych według zaktualizowanego sylabusa

Instytut CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) ogłosił pierwsze wyniki testów, które przeprowadzono w zgodzie z założeniami zaktualizowanego sylabusa. Obecny program nauczania obowiązuje od początku roku i odpowiada wymaganiom ciągle zmieniającego się rynku pracy.
Kategoria: Wiadomości
16.07.2015

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Hays, dwie trzecie brytyjskich pracodawców skupiło w ostatnim czasie wysiłki wokół znajdywania i zatrzymywania w swoich firmach prawdziwych talentów. Zapotrzebowanie na kompetentnych, zdyscyplinowanych i odpowiedzialnych pracowników wzrosło od 2009 roku o 20 proc., a biorąc pod uwagę wciąż pogłębiającą się lukę kompetencyjną, tendencja może się utrzymywać również w następnych latach. Także w Polsce.

Sylabus CIMA, dostosowany do wymagań współczesnych pracodawców, daje szansę przyszłym specjalistom rachunkowości zarządczej zmierzyć się z zadaniami osadzonymi w biznesowej rzeczywistości. Żeby uaktualnić swój program, Instytut rozszerzył zagadnienia egzaminacyjne m.in. o problematykę big data, zrównoważony rozwój czy raportowanie zintegrowane. Pierwsze wyniki wskazują, że studenci CIMA dobrze poradzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami – odsetek osób, które zaliczyły egzamin sięgał w niektórych wypadkach 78 proc. 

Wyniki egzaminów mogą tylko cieszyć. Świadczą o tym, że nasi studenci potrafią odnaleźć się w realiach świata rachunkowości zarządczej. Program nauczania CIMA zapewnia im wiedzę, z którą pewnie wkroczą na rynek pracy. To też szansa dla tych, którzy są już aktywni zawodowo, ale chcą ugruntować swoją pozycję specjalisty – mówi Jakub Bejnarowicz, Szef CIMA w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Wyniki odnoszą się do egzaminów typu Objective Tests, do których przystąpili studenci CIMA pomiędzy 1 stycznia i 31 maja 2015 roku. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy funkcjonowania zaktualizowanego sylabusa testy odbyły się w ponad 1400 centrach egzaminacyjnych, zlokalizowanych w 700 miastach leżących w 108 krajach.

Zobacz również