Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

International Paper obchodzi urodziny GBSC w Krakowie i wspiera organizacje charytatywne

Z okazji 15-lecia Globalnego Centrum Usług Biznesowych International Paper w Krakowie (IP GBSC) firma przeznaczyła dodatkowe 15 tys. dolarów na wsparcie trzech wybranych fundacji charytatywnych.
Kategoria: Wiadomości
05.12.2019

Wsparcie otrzymały trzy fundacje z Krakowa, które działają w dziedzinie edukacji oraz zdrowia – dwóch z trzech najważniejszych celów charytatywnych dla firmy International Paper.

– Istotne było dla nas wybranie organizacji charytatywnych, których działania są ważne dla naszych pracowników. To właśnie oni mieli możliwość nominowania kandydatów – lokalnych fundacji, rozpatrywanych następnie przez nasz zespół CSR – wyjaśnia Joanna Brunarska, Head of IP GBSC Lead Team. – Cieszymy się, że możemy wesprzeć dwa projekty, które pomogą zwiększyć szanse dzieci na odniesienie sukcesu, oraz taki, który wzbogaci życie seniorów w naszej społeczności.

Wybrane organizacje charytatywne, które otrzymały wsparcie International Paper w tegorocznej rocznicowej edycji programu grantowego:

  • Fundacja Zdrowia Dziecka – 5000 dolarów na projekt „Zdrowie z Doktorem Ludwiczkiem”

W ramach projektu zostanie zorganizowany kurs na temat zdrowia, z którego skorzysta ponad 300 przedszkolaków w Krakowie. Do przeprowadzenia kursu zostanie wykorzystany profesjonalny sprzęt medyczny.  Inicjatywa, poprzez gry i zabawy, nauczy dzieci, jak dbać o swoje zdrowie, prowadzić zdrowy tryb życia i pomoże oswoić się z badaniami medycznymi.

  • Dzieło Pomocy Dzieciom Fundacja Ruperta Mayera – 5000 dolarów na projekt „Powolne życie - Zdrowe życie”

Projekt koncentruje się na dzieciach, przebywających w domach dziecka i obejmuje różne dziedziny. Przeprowadzone zostaną lekcje z ochrony środowiska, zajęcia wspierające prawidłowy rozwój mowy, a także warsztaty dla dzieci i młodzieży na temat zdrowych nawyków żywieniowych. Inicjatywa będzie również promowała życie w zgodzie z naturą poprzez odwiedzanie skansenów i prowadzenie warsztatów papierniczych i kaligraficznych.

  • Uskrzydleni Wiekiem – 5000 dolarów na projekt „Z historią w tle”

Projekt ma na celu lepszą integrację i aktywizację seniorów oraz zaoferowanie im możliwości poszerzenia wiedzy o polskiej kulturze i historii, uczestnictwa w wycieczkach przyrodniczych lub wizytach w muzeum. Obejmuje także remont toalet i kuchni w obiektach fundacji w celu poprawy komfortu odwiedzających je seniorów.

Poza rocznicowym wsparciem, International Paper z dumą kontynuuje coroczny program grantowy „Branches of Giving” (Pomocna Gałąź). Lokalne organizacje pożytku publicznego do 31 grudnia 2019 r. mogą nadsyłać zgłoszenia do przyszłorocznej edycji. W ramach programu International Paper co roku przekazuje środki finansowe na realizację trzech projektów związanych z edukacją ekologiczną oraz rozwijaniem piśmiennictwa i czytelnictwa. Więcej szczegółów można uzyskać wysyłając wiadomość na adres: CSR_IPPolska@ipaper.com

Zgodnie z wizją firmy, aby pozostać w gronie najlepszych, najbardziej zrównoważonych i odpowiedzialnych firm na świecie, International Paper regularnie wspiera swoje społeczności na całym świecie poprzez darowizny oraz wolontariat pracowniczy.

Źródło: informacja prasowa. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również