Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

IX edycja nagrody Dyrektor Finansowy Roku. Konkurs trwa

Trwa kolejna edycja prestiżowego konkursu dla dyrektorów finansowych. Nagroda Dyrektor Finansowy Roku zostanie przyznana wybitnym finansistom, którzy swoją działalnością wyróżnili się w 2013 roku.
Kategoria: Wiadomości
12.02.2014
Laureatów poznamy 27 maja, podczas gali podsumowującej ogólnopolski cykl Kongresów Dyrektorów Finansowych.

Nagroda dla Najlepszych Dyrektorów Finansowych to wyjątkowa inicjatywa ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), Euler Hermes - firmy ubezpieczającej transakcje, dostarczającej raporty handlowe i odzyskującej należności oraz Ringer Axel Springer Polska – wydawcy miesięcznika "Forbes", która jest przyznawana w dwóch kategoriach, tj.: "Dyrektor Finansowy Małych i Średnich Firm" (kryterium: obrót firmy do 200 mln zł lub zatrudnienie do 250 osób) oraz "Dyrektor Finansowy Dużych Przedsiębiorstw" (kryterium: obrót powyżej 200 mln zł lub zatrudnienie powyżej 250 osób). Konkurs został powołany po to, by dać wszystkim dyrektorom finansowym możliwość zaprezentowania swoich dokonań i by wyróżnić najskuteczniejszych spośród nich.

Kandydaci do tytułu Dyrektor Finansowy Roku mogą zgłaszać się do 17 marca, wysyłając ankietę aplikacyjną dostępną na stronie www.dyrektorfinansowyroku.pl. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony uczestników.

W dotychczasowych edycjach konkursu Dyrektorami Finansowymi Roku zostali: za rok 2005 – Adam Pieniacki z York International, za rok 2006 – Karen Burgess z TVN, za rok 2007 – Krzysztof Zoła ze Złomrex, za rok 2008 – Tadeusz Piotr Kozaczyński z Trakcja Polska, za rok 2009 – Mariusz Machajewski z Grupy Lotos, za rok 2010 – Sławomir Kubicki z Grupy Allegro i Grzegorz Grabowicz z firmy Magellan, za rok 2011 – Tomasz Szeląg z Cyfrowego Polsatu i Damian Bijowski z Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego oraz za rok 2012 – Katarzyna Grabowska z Bać-Pol oraz Arkadiusz Dorynek z Platige Image.

Laureatów za dokonania w roku 2013 wybierze Kapituła w składzie:
 • Magdalena Hernandez, Przewodnicząca Kapituły, Dyrektor Zarządzająca ACCA w Polsce
 • Jan Letkiewicz, Audytor Konkursu, Partner Zarządzający w Grant Thornton
 • Gustaw Duda, Prezydent ACCA Polska w latach 2006-2009, obecnie członek ACCA Global Council oraz CFO Huty Pokój
 • Waldemar Frąckowiak, Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
 • Katarzyna Grabowska, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowy w Bać-Pol, Laureatka Konkursu w kategorii Duże Przedsiębiorstwa – edycja za rok 2012
 • Janusz Jankowiak, Główny Ekonomista Polskiej Rady Biznesu
 • Jacek Lisowski, Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Katedra Ubezpieczeń
 • Robert T. Nowakowski, Partner w Spencer Stuart
 • Jacek Pochłopień, Zastępca Redaktora Naczelnego Forbes
 • Andrzej Rzońca, Członek Rady Polityki Pieniężnej
 • Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, Główna Ekonomistka, Dyrektor Departamentu Badań i Analiz Konfederacji Lewiatan
 • Tomasz Starus, Członek Zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Euler Hermes
Nadzór nad przebiegiem Konkursu i wyborem zwycięzców sprawuje firma audytorska Grant Thornton.

Nagroda "Dyrektor Finansowy Roku" stała się jednym z najważniejszych wydarzeń w branży i od kilku lat towarzyszy jej cykl konferencji, których celem jest tworzenie platformy wymiany doświadczeń, dyskusji merytorycznych osób profesjonalnie zajmujących się finansami przedsiębiorstw, kadry menedżerskiej, ekonomistów, dziennikarzy oraz analityków. Kongresy Dyrektorów Finansowych w 2014 roku odbędą się: w Rzeszowie (8 kwietnia), w Katowicach (10 kwietnia), w Sopocie (13 maja), w Poznaniu (15 maja) oraz w Warszawie (27 maja).

Partnerem strategicznym konkursu oraz cyklu kongresów jest: HSBC Bank Polska.
Partnerami wspierającymi tegoroczną edycję są: Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor, Biuro Informacji Kredytowej, Grant Thornton, OpusCapita, PCTA (Stowarzyszenie Polskich Skarbników Korporacyjnych) oraz Randstad.
Patronami medialnymi są: Biznes.pl, biznes2biznes.com, Gazeta MSP, KarierawFinansach.pl, Newsweek, Nowy Przemysł oraz wnp.pl.

Źródło: www.dyrektorfinansowyroku.pl

Zobacz również