Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Jesteś programistą? Pracuj dla banków inwestycyjnych

Luxoft Poland - oddział jednego z czołowych globalnych dostawców usług ITO - otworzył swoje drugie biuro we Wrocławiu. Pracownicy nowego centrum będą realizować zaawansowane projekty informatyczne na rzecz wiodącego międzynarodowego banku inwestycyjnego.
Kategoria: Wiadomości
18.03.2015

To kolejny etap dynamicznego rozwoju firmy w Polsce. Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy Luxoft Poland zatrudnił 200 nowych specjalistów i planuje dynamiczną rekrutację przynajmniej 100 kolejnych informatyków we Wrocławiu. Obecnie w Krakowie i Wrocławiu dla Luxoft pracuje ponad 800 osób, z czego około jedna trzecia właśnie na Dolnym Śląsku.

Luxoft to jeden z najdynamiczniej rozwijających się globalnych dostawców usług IT. Programiści firmy świadczą usługi m.in. dla wiodących światowych banków inwestycyjnych, liderów branży motoryzacyjnej czy też lotniczej. Dziś zatrudnia ona ponad 8 300 osób w 22 lokalizacjach na całym świecie.

Zobacz oferty pracy w branży IT dla instytucji finansowych »

W Polsce Luxoft prowadzi centra w Krakowie i Wrocławiu, specjalizujące się przede wszystkim w projektach IT na rzecz czołowych globalnych banków inwestycyjnych. W stolicy Dolnego Śląska firma jest obecna od grudnia 2012 roku. Według ówczesnych zapowiedzi wrocławski oddział miał zatrudniać 100 pracowników. W grudniu 2014 roku firma zapowiedziała podwojenie liczby pracowników w Polsce. Od tego czasu zatrudniła już ponad 200 osób, osiągając poziom 800 informatyków. Otwarcie drugiego centrum w stolicy Dolnego Śląska to ważny element procesu rozwoju firmy w Polsce i tym regionie.


 
– Jesteśmy obecni we Wrocławiu od 2012 roku i od tego czasu stale powiększamy kadrę zatrudnianą przez nas na Dolnym Śląsku. Początkowo pracowaliśmy w biurze klienta, w 2013 roku otworzyliśmy własną placówkę, a dziś uruchamiamy już drugą wrocławską siedzibę. Tutejszy zespół stanowi mniej więcej trzecią część wszystkich specjalistów ds. IT pracujących dla nas w Polsce, a liczba zatrudnionych we Wrocławiu będzie rosnąć. Chcemy utworzyć na Dolnym Śląsku przynajmniej 100 nowych etatów – mówi Wojciech Mach, Dyrektor Zarządzający Luxoft Poland.

Nowy oddział Luxoft ulokowany został w biurowcu Silver Tower Center, mieszczącym się przy Placu Konstytucji 3 Maja we Wrocławiu.
 

– Rekrutujemy specjalistów zarówno do pierwszego, jak i nowego centrum we Wrocławiu. Stale rozwijamy wrocławskie projekty realizowane na rzecz instytucji finansowych. Poszukujemy zdolnych programistów z przynajmniej trzyletnim doświadczeniem zawodowym, choć potrzebujemy także specjalistów gotowych do objęcia ról kierowników zespołów. Oprócz programistów Java rekrutujemy także osoby specjalizujące się w analityce biznesowej, a także inżynierów wsparcia technicznego – opowiada Bartosz Strożek, Regionalny Manager w Luxoft Poland.

Praca malityka a może zarządzanie projektami IT?

Poznaj branżę IT w finansach na łamach przewodnika "Kariera w Finansach i Bankowości".

Eksperci Luxoft współpracują z klientami z międzynarodowej branży finansowej m.in. w zakresie IT dla bankowości inwestycyjnej, zarządzania ryzykiem, tworzenia aplikacji mobilnych czy też systemów wymiany danych. Projekty realizowane są na skalę globalną i mają wpływ na działalność oddziałów klientów na kilku kontynentach.

Na podst. www.prnews.pl

Zobacz również