Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Konkurs Index Investment Challenge 2020 – podstawowe informacje

Ruszyła rejestracja do IV edycji konkursu Index Investment Challenge (ICC) – największej w Polsce gry inwestycyjnej dla studentów.
Kategoria: Wiadomości
07.02.2020

Index Investment Challenge (IIC) to największa inwestycyjna gra giełdowa dla studentów, która pozwala pogłębić wiedzę na temat finansów i ekonomii bez ponoszenia ryzyka.

– Poprzez grę, pokazujemy w jaki sposób, działa rynek kapitałowy, a w szczególności Giełda Papierów Wartościowych oraz jakie są jego mechanizmy. Dla tych, którzy teorię już mają za sobą, jest to świetna okazja, by sprawdzić swoje umiejętności inwestycyjne, biorąc udział w konkursie, bez ponoszenia ryzyka. Jestem przekonana, że inicjatywa spotka się z dużym zainteresowaniem studentów – mówi Anna Salamończyk-Mochel, prezes Fundacji GPW.

Jakie są zasady gry?

Internetowa Gra inwestycyjna dla studentów rozgrywa się na platformie GPWtr@der. Każdy uczestnik może dysponować jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy.

W pierwszych 4 tygodniach rozgrywek uczestnicy będą mogli inwestować w akcje spółek wchodzących w dniu rozpoczęcia Gry w skład indeksów WIG20 i mWIG40 oraz w ETF-y.

W dalszej części konkursu uczestnicy będą mogli lokować wirtualne środki również w kontrakty terminowe notowane na GPW. Zarówno inwestowane pieniądze, jak i zawierane transakcje są wirtualne, ale na podstawie transakcji zawartych na realnym rynku.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs skierowany jest do osób w wieku 19-26 lat, które studiują na dowolnej uczelni w Polsce (kierunek studiów nie ma znaczenia). Gra jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych – także dla tych, którzy wcześniej nie mieli okazji zapoznać się z zasadami działania rynku kapitałowego i giełdy.

Jakie są nagrody w konkursie?

Nagrodzonych zostanie 10 uczestników, którzy uzyskają najwyższe wartości portfela inwestycyjnego w momencie zamknięcia gry.

Zwycięzca otrzyma 7 tys. zł oraz płatny staż na GPW.

Nagrody otrzymają również 4 uczestnicy, którzy uzyskają najwyższe wartości portfela inwestycyjnego na koniec każdej dwutygodniowej rozgrywki. Ponadto, nagrodzone zostanie koło naukowe, którego członkowie osiągną najwyższą zagregowaną stopę zwrotu.

Łączna pula nagród wyniesie ok. 25 tys. zł, w tym płatne staże na GPW, a także vouchery dla najlepszego Koła Naukowego uprawniające do bezpłatnego udziału w kursach Szkoły Giełdowej.

Jak zgłosić udział?

Zgłoszenia udziału w konkursie należy dokonać do 1 marca 2020 r. poprzez wypełnienie formularzy rejestracyjnych dostępnych na stronie iichallenge.gpw.pl.

Konkurs rozpoczyna się tygodniową rozgrzewką (gra testowa), a potem czas na wirtualne inwestowanie i prawdziwą rywalizację. Wcześniej należy zapoznać się z regulaminem dostępnym na stronie: iichallenge.gpw.pl

Jaki jest harmonogram konkursu?

  • 17 lutego – 1 marca 2020 r. – gra testowa
  • 2 marca - 30 kwietnia - gra inwestycyjna
  • 2 - 15 marca 2020 r. – rozgrywka 1
  • 16 - 29 marca 2020 r. – rozgrywka 2
  • 30 marca – 12 kwietnia 2020 r. – rozgrywka 3
  • 13 - 30 kwietnia 2020 r. – rozgrywka 4
  • 15 maja 2020 r. – Gala finałowa w Sali Notowań GPW

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdziecie na stronie: www.iichallenge.gpw.pl

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również