Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

KPMG360º: nowy program, który będzie kształcić przyszłych doradców

Firma doradcza KPMG rozpoczęła właśnie projekt, który stawia na świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich. Ten trwający od 3 do 6 lat, w zależności od wybranej ścieżki kariery, program ma za zadanie wykształcić najlepszej klasy specjalistów.
Kategoria: Wiadomości
15.06.2015

W ciągu pierwszych 12 miesięcy (tzw. the Foundation Level) młodzi ludzie będą przyglądać się, na czym polega praca w poszczególnych pionach biznesowych organizacji. Dzięki współpracy z różnymi działami, tzn. audytem, podatkami i konsultingiem, nauczą się biznesowej świadomości, rozwiną swoje kompetencje pracy w zespole i pozyskają "techniczną" wiedzę z obszaru finansów.

Kolejne dwa lata (tzw. the Technical Level) to kontynuacja nauki na zbliżonych zasadach, ale na wyższym poziomie uszczegółowienia w zagadnieniach związanych z działaniami doradczymi, audytorskimi oraz podatkowymi w spółce KMPG.

Po trzech latach nauki uczestniczy mogą zakończyć program KPMG360° i podjąć pracę w wybranych pionach biznesowych. Dla najbardziej ambitnych czeka najwyższy poziom – trzy lata profesjonalnej nauki (tzw. the Professional Level) w trzech wcześniej wymienionych obszarach. Novum to międzynarodowe kwalifikacje, które mogą zdobyć studenci, takie jak ACA, CA, CTA lub CIMA.

KPMG360° to projekt realizowany obecnie w Wielkiej Brytanii (startuje we wrześniu 2015 roku). Program jednakże nie jest zamknięty dla polskich uczniów – muszą mieć zdaną maturę podstawową (na poziomie brytyjskiego GCSE) z 5 przedmiotów, w tym obowiązkowo z matematyki oraz języka angielskiego i dodatkowo być w trakcie zdobywania 260 punktów UCAS w ramach podstawowej procedury składania podań na studia dzienne na uniwersytetach oraz uczelniach wyższych w Wielkiej Brytanii.

Na podst. www.kpmgcareers.co.uk  

Zobacz również