Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Nowe centrum usług wspólnych w Katowicach

29 maja 2017 r. miało miejsce oficjalne otwarcie nowego centrum Guardian Business Solutions (GBS) w katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W ciągu roku zatrudnienie ma w nim znaleźć 60 specjalistów.
Kategoria: Wiadomości
30.05.2017

Guardian Glass w Europie zapoczątkował niedawno serię inicjatyw ukierunkowanych na transformację biznesową. Celem jest działanie w oparciu o model regionalny, skoncentrowany wokół klientów oraz kluczowych dla regionu obszarów.

Guardian Business Solutions to centrum usług, które będzie wspierało proces transformacji. Pierwsi członkowie zespołu GBS będą odpowiedzialni za procesy finansowe oraz księgowość wszystkich form działalności Guardian Glass w Europie. Następnie centrum zajmie się obsługą sieci dystrybucyjnej, procesów komunikacji oraz prac projektowych. Firma przewiduje, iż docelowy poziom zatrudnienia, 60 pracowników, osiągnie w ciągu 12 miesięcy.

Katowice wygrywają

Polska po raz kolejny okazała się atrakcyjna dla inwestora w kilku kluczowych aspektach. Najważniejsze przy wyborze lokalizacji centrum były wysokie kompetencje polskich pracowników, a także położenie w SSE w Katowicach. Zatrudnieni w GBS będą świadczyć usługi dla koncernu w całej Europie.

– Postrzegamy Guardian Business Solutions jako wartość nie tylko dla firmy Guardian, lecz także dla naszych klientów. Będzie to możliwe dzięki harmonizacji i standaryzacji procesów, a także automatyzacji kluczowych rozwiązań technologicznych – powiedział Gabor Harakaly, Director of Business Transformation for Guardian Glass w Europie. – Poszukując miejsca dla utworzenia GBS, braliśmy pod uwagę dostęp do zdolnej i wykwalifikowanej kadry pracowniczej, dobrze rozwiniętą infrastrukturę oraz niedużą odległość od naszych centrów produkcyjnych. Katowice sprostały wszystkim naszym wymaganiom.

Guardian Glass posiada również fabrykę w Częstochowie, w przypadku której także planowany jest rozwój i zwiększenie zatrudnienia.

Guardian Industries zatrudnia 17000 osób w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Jest producentem wyrobów szklanych i rozwiązań do zastosowań architektonicznych i technicznych, powłok do tworzyw sztucznych dla sektora motoryzacyjnego oraz dystrybutorem specjalistycznych wyrobów budowlanych.

Źródło: informacja prasowa.

 

Czytaj dalej:

 

Jakie perspektywy mają lingwiści w centrach usług finansowych? >>

Jak wygląda sektor nowoczesnych usług dla biznesu oczami kandydata? >>

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również