Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Panel VIP: Bo biznes tworzą ludzie

Już 25 listopada odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Panel VIP, organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Inwestor. O inspirujących wykładach ciekawych osób świata biznesu rozmawiamy z organizatorami tegorocznego wydarzenia.
Kategoria: Wiadomości
19.11.2014

Sylwia Belka
Koordynator projektu Panel VIP
Studentka Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ
Kierunek studiów: Ekonomia, specjalność: Ekobiznes
Przykładowe praktyki zawodowe lub staż: Praktyki w Urzędzie Miejskim w Aleksandrowie Łódzkim w Wydziale Ochrony Środowiska
Plany zawodowe na przyszłość: służby mundurowe w ochronie środowiska i praw zwierząt
Po godzinach: trenowanie piłki siatkowej

Grzegorz Bartosik
Członek Project Team’u przy projekcie Panel VIP
Student Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ
Kierunek studiów: Analityka Gospodarcza
Przykładowe praktyki zawodowe lub staż: 3-miesięczny staż w firmie Sportbase zajmującej się realizacją projektów informatycznych
Plany zawodowe na przyszłość: praca w dziale analitycznym dużej korporacji
Po godzinach: trenowanie piłki nożnej

Gościliście bardzo ważne osobistości świata biznesu. Które z przemówień uważacie za najciekawsze?

Sylwia Belka: Do Studenckiego Koła Naukowego Inwestor dołączyłam niedawno i miałam okazję uczestniczyć tylko w jednym Panelu. Było to spotkanie ze Sławomirem Lachowskim. Do dziś pamiętam jego wypowiedź na temat tego, czym jest szczęście. Według Pana Lachowskiego „szczęście to ktoś do kochania, coś do zrobienia i nadzieja na coś”. Uważam, że dzięki takim projektom jak Panel VIP młodzi ludzie mogą coś wynieść osobistego dla siebie z wykładu.

Czemu ma służyć Panel VIP? Czy to dodatkowa promocja znanych nazwisk czy "coś więcej"?

Grzegorz Bartosik: Panel VIP to przede wszystkim doskonała okazja dla studentów, aby spotkać osoby, o których na co dzień słyszymy jedynie w telewizji lub czytamy w internecie. Główną ideą, która przyświeca nam podczas organizacji tego projektu jest możliwość zainspirowania młodych i ambitnych ludzi osobą, która osiągnęła już bardzo dużo we współczesnym świecie. Wierzymy, że studenci wychodzący ze spotkania z zaproszonym gościem są bardziej zmotywowani do rozwijania się i osiągania wyznaczonych sobie celów.   

Sylwia: Prelegenci przedstawiając swoją ścieżkę kariery stają się dla swoich słuchaczy bardziej autentyczni. Dzięki temu studenci w swoich poczynaniach mogą identyfikować się z naszymi gośćmi, zyskując jednocześnie tę świadomość, że są odpowiedzialni za swój los i to od nich zależy, czy będą wytrwale dążyć do sukcesu.

Jak dużą popularnością cieszy się Wasz panel?

Sylwia: Zainteresowanych osób przybywa. Z każdą edycją mamy do czynienia z większą liczbą słuchaczy. Przy ostatniej edycji Panelu VIP zabrakło miejsc na sali. Zawdzięczamy ten sukces głównie naszym prelegentom, którzy podczas swoich wystąpień nie stwarzają bariery między sobą a słuchaczami. To dodatkowo zwiększa zainteresowanie wykładem.

Grzegorz: W mojej ocenie popularność Panelu VIP najlepiej przedstawiają liczby, którymi możemy się pochwalić po 7 latach istnienia projektu. Gościliśmy już 14 znanych osobowości. Byli to m. in. Leszek Balcerowicz, Andrzej Klesyk czy też Irena Eris. Na naszych spotkaniach pojawiło się ponad 7500 studentów. Do promocji wydarzeń wykorzystaliśmy przeszło 4100 plakatów oraz ponad 50 000 ulotek promocyjnych. Uważam, że takie statystyki mówią same za siebie.

Co Waszym zdaniem jest wyznacznikiem sukcesu w świecie biznesu? 

Grzegorz: Pierwsze o czym pomyślałem to zyskanie szacunku u innych osób oraz poczucie własnej wartości. Świat biznesu to przede wszystkim ludzie, ich współpraca oraz rywalizacja między nimi. Kiedy wzbudzasz u innych zaufanie oraz czujesz, że ludzie Cię szanują i uważają za wartościową osobę, to możesz z pełnym przekonaniem powiedzieć, że odniosłeś sukces w tym trudnym świecie.

Kogo chcielibyście zaprosić w kolejnych edycjach i dlaczego?

Sylwia: Każdą edycję projektu Panel VIP koordynuje inna osoba i to od niej zależy kto będzie prelegentem. Jednakże nie wychodzimy poza ramy projektu, które wiążą się z zapraszaniem osobistości z istotnych dla nas obszarów tematycznych. Wśród nich są zarządzający korporacjami o zasięgu międzynarodowym, komentatorzy gospodarczy czy wybitni specjaliści branży finansowej. Niestety nie jestem w stanie podać konkretnego nazwiska osoby, którą będziemy gościć następnym razem. To wszystko zależy od przyszłego koordynatora projektu i jego indywidualnego podejścia do tematu.

W jaki sposób można wziąć udział w tegorocznym, listopadowym panelu?

Grzegorz: Listopadowe spotkanie, tak jak podczas poprzednich edycji, jest otwarte dla wszystkich chętnych studentów z łódzkich uczelni. Oczywiście fakt, iż grupą docelową są studenci nie oznacza, że osoby spoza uczelni nie mogą przyjść na spotkanie. Jedyne, co osoba chcąca wziąć udział w wykładzie musi zrobić, to pojawić się 25 listopada o godzinie 11:30 w auli T1 wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Już 25 listopada 2014 roku o godzinie 11:30 w auli T1 Wydziału Ekonomiczno-Socjologiczego Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się wykład otwarty. Dowiedz się, jak isnpirujący może być biznes.

Więcej o najbliższym Panelu VIP w naszym kalendarium.

Zobacz również