Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Poprzez codzienne zmiany razem tworzymy postęp – wywiad

O planach rekrutacyjnych na 2018 rok i programach rozwojowych, jakie Genpact oferuje swoim pracownikom rozmawiamy z Magdaleną Kossowską, Recruitment Managerem w Genpact.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Wiadomości
13.03.2018

Redakcja: Jakie są Państwa plany rekrutacyjne w 2018 roku?

Magdalena Kossowska, Poland Recruitment Manager: Pasja i ambicje naszych pracowników sprawiły, że Genpact stał się niezwykłą i inspirującą organizacją. Polska jest jednym z krajów, w którym chcemy się intensywnie rozwijać i centralizować naszą działalność w 2018 roku, tworząc coraz więcej możliwości dla absolwentów i specjalistów. Polska stanowi 1/4 naszej obecności w Europie – ponad 1000 naszych pracowników w 3 lokalizacjach wspiera 18 międzynarodowych firm i świadczy usługi w 10 językach obcych. W Polsce, jesteśmy obecni od 10 lat – w Lublinie od 2008 roku, Krakowie od 2012 roku i Szczecinie od 2013 roku. Nasza firma świadczy szeroki zakres usług, w tym: finanse i księgowość, Source to Pay, obsługa klienta, zakupy i łańcuch dostaw.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów bez doświadczenia zawodowego w 2018 roku? 

Obecnie pozycje na które poszukujemy kandydatów bez doświadczenia zawodowego to między innymi zarządzanie zamówieniami, obsługa klienta, zakupy. W naszym procesie rekrutacji kładziemy nacisk na języki obce – jest to obowiązkowy wymóg w większości dostępnych pozycji. Po dołączeniu do Genpact, dajemy możliwość korzystania z szerokiej gamy programów szkoleniowych i edukacyjnych.

  • W Lublinie poszukujemy osób posługujących się językiem rosyjskim, polskim i niemieckim w zakresie finansów i księgowości oraz obsługi klienta.
  • W Szczecinie większość naszych pracowników to osoby posługujące się językiem niemieckim w zakresie F&A, łańcucha dostaw i zamówień.
  • W Krakowie mamy możliwości z różnymi językami obcymi: angielskim, czeskim, norweskim, francuskim, hebrajskim, włoskim lub holenderskim – obejmują one pozycje w obszarach takich jak F&A, ERP, Service Desk i obsługa klienta.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów z minimum 5-letnim doświadczeniem zawodowym?

Szukamy osób o różnym poziomie doświadczenia. Cenimy sobie ekspertów posiadających wiedzę finansową / zarządzania łańcuchem dostaw / obsługi klienta i umiejętność posługiwania się językami obcymi. Są one obecnie bardzo cenione na rynku.

Jakich kompetencji miękkich brakuje zwłaszcza młodym kandydatom na rynku pracy?

Kultura Genpact promuje ciągłe uczenie się i tworzy środowisko, w którym pracownicy mają wiele możliwości rozwoju. Zachęca ich do pozostania ciekawymi i elastycznymi, do doświadczania nowych pomysłów i projektów, do odkrywania siebie na nowo, a zwłaszcza do codziennego czerpania przyjemności z pracy.

Jakie programy rozwojowe oferują Państwo młodym pracownikom w 2018 roku?

Nasza firma oferuje wiele możliwości dla osób, które właśnie zaczynają swoją karierę lub dalej chcą rozwijać się jako eksperci. Pracownicy mogą zostać wewnętrznymi trenerami określonych procesów, a także, np. Excela, SAP-a, umiejętności miękkich, szkolenia nowych pracowników itp. Mają oni także dostęp do platformy Harvard Mentor, która oferuje dużą liczbę specjalistycznych, wysokiej jakości, szkoleń online, artykułów i filmów wideo.

Rozwój naszych pracowników jest ważnym elementem naszej strategii biznesowej.

Programy dla absolwentów, wewnętrzne akademie dla młodych menedżerów znacznie przyczyniły się do historii transformacji naszej firmy.

Dlaczego inwestycja w pracowników to, Państwa zdaniem, inwestycja w przyszłość?

Naszym celem jest upewnienie się, że są z nami zaangażowane i ambitne osoby, które razem z innymi kolegami w zespole dostarczą to, czego oczekują nasi klienci. Ludzie, którzy są ciekawi, poszukują nowych rozwiązań, myślą kreatywnie i rozwiązują problemy przy pomocy danych i różnych analiz. Osoby, których pasją jest najwyższa jakość dostarczonych usług, projektów i które przywiązują uwagę do szczegółów.

Nasze wewnętrzne badania pokazują, że nasi pracownicy cenią to, że w Genpact mają możliwość wykorzystania swojej wiedzy w rzeczywistych sytuacjach i prawdziwych problemach – szczególnie w cyfrowym świecie. Pamiętajmy, że zmiana jest stała. W Genpact, to my ją wprowadzamy, dla siebie oraz naszych klientów. Każdy z naszych pracowników rozwija się poprzez bycie ciekawym, wnikliwym i odważnym we wszystkim, co robi. Na fundamencie konsekwentnej integralności. Razem przekształcamy codzienne zmiany w postęp. Dlatego wierzymy, że inwestując w naszych pracowników, pomagamy wspólnie tworzyć lepszą przyszłość.

Dziękuję za rozmowę. 

Ekspert: Magdalena Kossowska
Recruitment Manager Genpact

Posiada szerokie doświadczenie m.in. w prowadzeniu procesów i kampanii rekrutacyjnych w Europie, a także w APAC oraz w ząrzadzaniu zespołem. Więcej na LinkedIn

Najnowsze artykuły eksperta
5 pytań do rekrutera z Genpact
Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również