Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Rewolucyjne zmiany w VAT. Co na to księgowi?

Wrocław, Kraków, Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Poznań to miasta na mapie Polski, które w lutym były centrami rachunkowości w Polsce. Nie było wróżb i futurologii, a konkretna, aktualna wiedza. Patrząc w przód rozmawiano o zmianach w podatku od towarów i usług.
Kategoria: Wiadomości
07.03.2014
Umiejętności i wiedza księgowego mają ogromny wpływ na przyszłość każdego przedsiębiorstwa. Głównym tematem cyklu poprzedzających konkurs "Księgowi Przyszłości", regionalnych konferencji, były zmiany w  VAT. Eksperci zaproszeni przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce i producenta oprogramowania enova, wyjaśniali wprowadzone regulacje podatkowe. Osoby znane i cenione w branży sprawiły, że w sumie w konferencjach wzięło udział ponad  800 księgowych.
 
Eksperci z rachunkowości, prawa podatkowego, pracownicy skarbowości, doświadczeni analitycy biznesowi i twórcy najpopularniejszego oprogramowania dla księgowych dzielili się z uczestnikami swoją wiedzą i przekazywali praktyczne informacje, ułatwiające rozwiązywanie problemów, dotyczących VAT i korzystanie z nieuchronnego procesu cyfryzacji każdej dziedziny życia. Wśród prelegentów znaleźli się: profesor dr hab. inż. Zbigniew Luty z Katedry Rachunkowości Finansowej i Kontroli Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, przewodniczący Rady Naukowej SKwP, przewodniczący Rady Programowej konkursu "Księgowi Przyszłości", dr Jerzy Hejnar - pracownik naukowy i wykładowca z Katedry Rachunkowości Finansowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Adam Bącal - absolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ, sędzia NSA, specjalizujący się w problematyce prawa podatkowego ze szczególnym uwzględnieniem podatku od towarów i usług, autor licznych publikacji, Wojciech Lewandowski - pracownik skarbowości, wieloletni wykładowca Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Krakowie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Łukasz Chłond - manager w dziale doradztwa podatkowego Grupy ECA, specjalizujący się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług, podatkiem od czynności cywilnoprawnych oraz opodatkowaniem międzynarodowym, Jadwiga Wojtas - dyrektor ds. produkcji i rozwoju systemu enova z firmy Soneta, członkini Rady Programowej konkursu "Księgowi Przyszłości", Sabina Moczko-Wdowczyk - doradca podatkowy, Edyta Piekarska oraz Marcin Muszyński  z firmy SaldeoSMART.

– Planując projekt, mieliśmy świadomość, że tematyka konferencji jest niezwykle istotna dla każdego pracownika szeroko pojętej księgowości. Cieszymy się z tak ogromnego odzewu ze strony uczestników – mówi Robert Czuła prezes zarządu z firmy Soneta, współorganizator wydarzenia – niestety, liczba miejsc była ograniczona i na poszczególne konferencje mogliśmy zaprosić tylko część chętnych.

Wisienką na konferencyjnym torcie było ogłoszenie startu konkursu "Księgowi Przyszłości". To nowatorskie prezentowanie posiadanej wiedzy pod presją czasu, drużynowego charakteru i niemałych emocji z atrakcyjnymi nagrodami w tle.

– Konkurs służy upowszechnianiu wiedzy o zawodach związanych z rachunkowością, pokazuje księgowego jako eksperta, który potrafi prowadzić księgi rachunkowe, zarządza również finansami firmy i doradza zarządowi. Pokazujemy atrakcyjne strony zawodu księgowego i staramy się integrować środowisko - deklaruje dr Teresa Cebrowska, wiceprezes Zarządu Głównego SKwP.

Ta drużynowa rywalizacja to połączenie dobrej zabawy z prezentacją posiadanej wiedzy. Do konkursu mogą zgłaszać się trzyosobowe zespoły, które przez trzy miesiące będą mierzyć się z zadaniami dostępnymi na platformie konkursowej na portalu www.ksiegowiprzyszlosci.pl. W czerwcu finały i uroczysta gala. Do wygrania atrakcyjne podróże zagraniczne i cenne nagrody rzeczowe.

Organizatorami cyklu regionalnych konferencji i ogólnopolskiego konkursu "Księgowi Przyszłości" są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce – największy organizator szkoleń dla księgowych i firma Soneta – producent oprogramowania do zarządzania i księgowości – enova.

Zobacz również