Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

State Street otwiera nowe biuro w Gdańsku

Korporacja State Street ogłosiła właśnie, że planuje rozszerzyć swoją obecność w Polsce poprzez otwarcie nowego biura w Gdańsku na początku 2016.
Kategoria: Wiadomości
30.07.2015

Obecnie State Street zatrudnia ponad 2500 pracowników w Krakowie. Biuro w Gdańsku może pomieścić ponad 1000 pracowników, którzy będą świadczyć usługi finansowe, w tym z zakresu księgowości funduszy inwestycyjnych, wyceny papierów wartościowych i sprawozdawczości finansowej. 

Jeff Conway, Dyrektor State Street na region EMEA (Europa, Środkowy Wschód i Afryka) powiedział: – Otwarcie nowego biura podkreśla nasze zaangażowanie w Polsce. To również sygnał o rosnącym zapotrzebowaniu ze strony naszych klientów na w pełni zintegrowany, globalny model biznesowy. 

Scott Newman, Dyrektor Zarządzający State Street Bank Polska, oznajmił, że: – Nowe biuro otworzy dodatkowe możliwości rozwoju kariery dla naszych pracowników. Otwarcie biura będzie skutkowało utworzeniem zarówno wielu stanowisk menedżerskich, jak i ról dla starszych specjalistów. Z nowych możliwości będą mogli skorzystać zarówno nasi obecni pracownicy jak i absolwenci pomorskich uczelni, a także profesjonaliści obecni na lokalnym rynku pracy lokalnego i międzynarodowego sektora usług finansowych.

– Nasze krakowskie biuro rozwja się w dynamicznym tempie i z dużym powodzeniem od momentu jego utworzenia w roku 2007. Zawdzięczamy to w głównej mierze utalentowanej i dobrze wykształconej kadrze pracowniczej, która odznacza się także wysoką etyką zawodową. Decyzja o otwarciu drugiego biura w Polsce stanowi kamień milowy dla nas w tym regionie – dodał Newman.

Zobacz również