Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Trwa II etap GMC Poland

Rozpoczęta 12 stycznia druga runda rywalizacji na wirtualnym rynku w 16. edycji GMC Poland potrwa do 16 lutego. Przez pięć tygodni 42 zespoły będą rywalizowały o osiągnięcie najwyższego wyniku inwestycyjnego swoich wirtualnych spółek.
Kategoria: Wiadomości
20.01.2016

Wszystkie zespoły zaczęły z tego samego poziomu. Dostały do zarządzania przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowe o międzynarodowym zasięgu. Co ciekawe, na tym etapie zespoły otrzymały historię, w której swoje przedsiębiorstwo budują w zasadzie od podstaw.

W drugim etapie GMC Poland rywalizują ze sobą 42 zespoły, w tym aż 7 drużyn pracowniczych z KGHM, jeden z PGNiG Obrót Detaliczny, trzy z TAURONA, dwa z GK PGE. Do kolejnej rundy awans wywalczyły również zespoły firmowe z Banku Zachodniego WBK, Top Farms oraz patronackie zespoły studenckie GPW, KGHM, "Rzeczpospolitej", magazynu "MyCompany" oraz "Personelu i Zarządzania", firmy UBS oraz PGNiG TERMIKI.

W przeprowadzonej po zakończonym I etapie ankiecie uczestnicy GMC wskazują największy wzrost umiejętności w zakresie zdolności analizowania danych – 80 proc. respondentów, planowania i wdrażania strategii – 80 proc. oraz wpływu różnych czynników na wyniki przedsiębiorstwa – 80 proc. Trzy czwarte uczestników już zapowiada, że poleci kolejną edycję grywalizacji GMC swoim znajomym.

Konkurs w Polsce objęty jest patronatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a partnerem strategicznym jest firma KGHM.  Do finałów krajowych dostanie się osiem zespołów. Zwycięzca polskiej edycji pojedzie na Światowy Finał GMC do Makao (w kwietniu 2016 roku). 

Wyłoniono również zwycięzcę wydarzenia "Grasz w GMC – wygrywasz MBA", które odbyło się 15 stycznia na Akademii Leona Koźmińskiego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele zespołów firmowych grających z 16. edycji GMC: Global Management Challenge Poland oraz członkowie Klubu Alumni GMC. 

Podczas wydarzenia zaproszeni goście wypełniali test typu GMAT. Osoba, która uzyskała największą liczbę punktów, w najkrótszym czasie otrzymała w nagrodę możliwość bezpłatnego studiowania programu Koźmiński MBA Finanse. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie, które zaliczyły test na minimum 42 punkty, mają możliwość aplikowania na studia MBA Finanse bez konieczności ponownego zdawania testu. Zostaną one również zwolnione  z opłaty rekrutacyjnej.  

Najwyższy wynik w testach typu GMAT zdobył Tomasz Szabluk – reprezentujący Grupę Kapitałową PGE. Główną nagrodą jest udział w studiach MBA Finanse.

Drugie i trzecie miejsce trafiły do Alumnów GMC Macieja Panerta oraz Macieja Bazyla. Otrzymali oni również upominki z ALK, książki oraz prenumeratę magazynu "MyCompany". W ścisłej czołówce z wysokimi wynikami testu znaleźli się przedstawiciele firm: Raiffeisen Bank Polska, Orifalme, Orange, Lingaro, GK PGE oraz TAURON. 

W drugiej części spotkania uczestnicy wzięli udział w wykładzie dr Lidii Czarkowskiej pt. "Inteligencja emocjonalna". Nagrodę główną na ręce Tomasza Szabluka przekazała Sylwia Hałas, Dyrektor ds. Programów Edukacyjnych i Rozwoju Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród pozostałych uczestników rozlosowane zostały nagrody w postaci książek wydawnictwa MT Biznes wydanych pod patronatem GMC.

Organizator w Polsce: BIGRAM 
Partner strategiczny: KGHM
Patron honorowy: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Patroni medialni: "Rzeczpospolita", "Personel i Zarządzanie", My Company Polska, 
Współpraca: Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, HRbiznes, Startup INSIDER, Eurostudent, dlaStudenta.pl, KarierawFinansach.pl, SGH TV, TVPW, Stowarzyszenie Studentów BEST, GetResponse, MarkaPracodawcy.pl

Zobacz również