Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

VI ogólnopolski konkurs na napisanie eseju "Etyka w finansach" - szczegóły

"Etyka w finansach" to konkurs w którym mogą wziąć udział wszyscy, którzy interesują się zagadnieniem etyki w sektorze finansowym - zarówno pracownicy sektora finansowego, pracownicy naukowi jak i studenci.
Kategoria: Wiadomości
20.02.2018

W dobie przyśpieszonego budowania kapitalizmu, dotkniętego głębokim kryzysem finansowym, refleksja nad tym, co sprzyja zachowaniom etycznym, a co je niweczy, co należałoby poprawić, wprowadzić czy też wyeliminować, by zarówno zapobiec erozji zachowań etycznych, jak i odbudować zaufanie klientów do banków, jest niezwykle potrzebna. Ideą konkursu "Etyka w finansach" jest zachęcenie młodych osób do refleksji nad kwestią etyki w finansach. Młodzi ludzie mogą podzielić się pasją do wykonywanej pracy, obserwacjami, a także pomysłami na usprawnienie i ulepszenie systemu.

Główne założenia konkursu

Konkurs jest skierowany do młodych osób, które nie przekroczyły 35 roku życia.

Kandydaci powinni przedstawić niepublikowany wcześniej esej w języku polskim. Esej (maksymalnie 5 000 wyrazów wraz z załącznikami) powinien mieć charakter analityczny bądź sugerować propozycję praktycznego zastosowania etyki. Powinien prezentować pomysły innowacyjne.

Wymogiem podstawowym stawianym esejom konkursowym jest prezentacja innowacyjnej propozycji zmian mających na celu ochronę lub wykorzystanie wartości etycznych w świecie finansów.

Zainteresowani udziałem w konkursie, powinni wysłać zgłoszenie na adres: sekretarzkeb@cpb.pl. W odpowiedzi otrzymają zasady udziału w konkursie oraz oficjalny formularz zgłoszeniowy.

Końcowy termin nadsyłania zgłoszeń to 15 marca 2018 r. Prace należy przesłać do 20 kwietnia 2018 r.

Nagrody w konkursie

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas specjalnej uroczystości w czerwcu 2018 r. W tegorocznej VI edycji konkursu pula nagród sięga 20 000 zł. Sponsorami nagród są: BGŻ BNP Paribas S.A., Bank Gospodarstwa Krajowego, BZ WBK S.A. i Bank Spółdzielczy w Płońsku. 

 

Organizatorem konkursu jest Komisja Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich we współpracy z Obserwatorium Finansowym w Genewie organizatorem międzynarodowej edycji Konkursu.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również