Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

W świecie skrótów. Poprzez fuzję prawnie powstaje BGŻ BNP Paribas

W wyniku połączenia, które nastąpiło 30 kwietnia 2015 roku, powstaje 7. co do wielkości (pod względem aktywów) bank w Polsce w wyniku połączenia Banku BGŻ (Bank Gospodarki Żywnościowej) oraz BNP Paribas Bank Polska (Banque Nationale de Paris). Nowy bank planuje restrukturyzację. Jednym z jej punktów jest zamknięcie ok. 100 oddziałów.
Kategoria: Wiadomości
04.05.2015

W wyniku połączenia tych dwóch banków nowa instytucja w najbliższych latach planuje również optymalizację systemów IT, poprawę efektywności back office oraz rozwój oferty internetowej na bazie doświadczeń Optimy, czyli internetowego kanału BGŻ. Koszt restrukturyzacji to 440 mln zł.

Zobacz oferty pracy w bankowości »

Zdaniem Józefa Wancera, prezesa BGŻ BNP Paribas, formalne połączenie tych dwóch banków oznacza powstanie nowej, silnej instytucji na polskim rynku. BGŻ oraz BNP Paribas posiadają niewielką liczbę klientów wspólnych – Bank BGŻ jest głównie liderem w segmencie agro.

W najbliższych miesiącach nowy gracz na rynku planuje rebranding, natomiast fuzja operacyjna będzie przebiegać do końca 2016 roku.

Jak podaje serwis Money.pl, zamknięcie 100 oddziałów nowej marki na rynku oznacza zwolnienia dla 1800 pracowników w ciągu najbliższych dwóch lat. Rezygnacja z placówek ma oczywiście przynieść oszczędności, jednakże bank nie wyklucza otwierania oddziałów w innych lokalizacjach.

Przeczytaj artykuł na temat zawodu ekonomisty/eksperta rynkowego w banku, opracowanego wspólnie z Bankiem BGŻ. Przejdź do artykułu »

Zobacz również