Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Watykan, audyt i usługi EY

Watykan wybrał firmę doradczą EY (dawniej Ernst & Young) w celu weryfikacji finansów miasta-państwa - podała wczoraj redakcja Rome Reports.
Kategoria: Wiadomości
19.11.2013
Papież Franciszek zezwolił międzynarodowej firmie audytorskiej na sprawdzenie poszczególnych departamentów, w tym również watykańskiego muzeum.

To jeden z punktów reform, jakie papież chce przeprowadzić w Watykanie. W tym celu została powołana również ośmioosobowa komisja.

W ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy opinia watykańskich podmiotów finansowych została poddana ciężkiej próbie na oczach całego świata. Jeszcze w ubiegłym roku amerykański Departament Stanu po raz pierwszy wprowadził Watykan na listę krajów zagrożonych przestępstwami finansowymi – International Narcotics Control Strategy (publikowany co roku raport składa się z dwóch części; wolumin drugi poświęcony jest właśnie praniu brudnych pieniędzy oraz przestępstwom finansowym). W czerwcu br. natomiast został aresztowany prałat Nunzio Scarano, księgowy w watykańskiej administracji finansowej.

Więcej w materiale opracowanym przez Rome Reports:

Zobacz również