Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Wzrost zapotrzebowania na księgowych i specjalistów do spraw rachunkowości

Według najnowszych danych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pracodawcy w Polsce w maju 2023 r. opublikowali 308,5 tys. nowych ofert pracy, co stanowi wzrost w stosunku do poprzedniego miesiąca o ponad 14%. Wzrosła też liczba firm, które poszukują księgowych i specjalistów do spraw rachunkowości.
Kategoria: Wiadomości
21.08.2023

Ogłoszenia dla księgowych i specjalistów do spraw rachunkowości odnotowały jeden z najwyższych wzrostów  –  rok do roku aż 43%.
Z kolei stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce w maju 2023 r. wyniosła 5,1% jak podaje GUS. W porównaniu z kwietniem 2023 r. spadła o 0,1 p.p., a w porównaniu z majem 2022 r. – o 0,3 p.p. Spadające bezrobocie to wyzwanie dla firm, które cały czas borykają się z brakiem wykwalifikowanych pracowników.

Księgowi i specjaliści ds. rachunkowości poszukiwani

Liczba ogłoszeń o pracę dla księgowych i specjalistów do spraw rachunkowości wzrosła o 43% rok do roku. 

 Poszukiwanie pracowników w obszarze finansowym to ogromne wyzwanie. Wiele firm boryka się z brakiem wykwalifikowanych specjalistów i tym samym sięga po outsourcing – wyjaśnia Michał Pasternak, CEO AccroWell.

Trudności ze znalezieniem wykwalifikowanych specjalistów w Polsce zgłasza aż 72% firm.

Polski rynek pracy – prognozy

W Polsce 31% pracodawców planuje zwiększyć zatrudnienie w okresie od lipca do końca września br. Co więcej, pracownicy są bardziej otwarci na zmiany, co może być dość niepokojące dla pracodawców. Dane wskazują, że 8 na 10 osób, które rozpoczęły nową pracę w ciągu ostatniego roku, jest otwartych na poszukiwanie nowych wyzwań zawodowych.

 – Sukces zawodowy nie jest jedynym wyznacznikiem zadowolenia z pracy – dodaje Michał Pasternak. Współcześni pracownicy oczekują od pracodawców czegoś więcej. Istotne są elastyczne godziny pracy, dodatkowe premie pieniężne i dni wolne z okazji np. urodzin. Obserwujemy, że pracownicy cenią sobie dostęp do wiedzy. Są także bardziej ostrożni. Często, zanim podejmą zatrudnienie u danego pracodawcy, chcą dokładnie poznać organizację i spotkać się z potencjalnym zespołem.

Źródło: informacja prasowa 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również