Temat tygodnia
Najbardziej pożądane stanowiska i kompetencje w 2023 roku
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Zabezpieczamy Przyszłość – wyniki konkursu

Jury konkursu „Zabezpieczamy Przyszłość” wybrało najlepsze prace dyplomowe poświęcone tematyce ubezpieczeń na życie. Na podium znaleźli się studenci Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego.
Kategoria: Wiadomości
07.12.2018

Pierwsze miejsce w konkursie "Zabezpieczamy Przyszłość" zdobyła studentka Szkoły Głównej Handlowej, Karolina Marczak. To właśnie jej praca licencjacka pt. „Determinanty popytu na ubezpieczenia na życie” zdobyła serca jury, w którym zasiedli prof. dr hab. Marcin Orlicki, dr Jacek Skwierczyński i prof. dr hab. Tadeusz Szumlicz. 

– Przesłane prace były analizowane m.in. pod kątem zgodności z tematem i terminologii prawnej, ekonomicznej i aktuarialnej. Pierwsze miejsce zdobyła praca p. Karoliny Marczak, która umiejętnie połączyła różne aspekty ubezpieczeń na życie, prawidłowo przeprowadziła wybrane analizy determinantów i w jasny sposób przedstawiła wynikające z nich wnioski. Jury było zadowolone z różnorodności tematów poruszanych w pracach oraz ich aktualności w kontekście zabezpieczenia emerytalnego Polaków – powiedział dr Jacek Skwierczyński.

Drugie miejsce w konkursie zajął Łukasz Kobyliński, także student SGH, z pracą magisterską pt. „Wycena ubezpieczenia odroczonej renty dożywotniej metodami symulacyjnymi”.

Na trzecim miejscu znalazła się praca licencjacka „Skutki obniżenia wieku emerytalnego w Polsce – finansowy wpływ na Fundusz Emerytalny” autorstwa Mateusza Grazdy z Uniwersytetu Warszawskiego.

Jurorzy przyznali także specjalne wyróżnienie. Otrzymał je Patryk Cichy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu za pracę „Zabezpieczenie społeczne w wieku poprodukcyjnym a dywersyfikacja ryzyka emerytalnego”.

– Wszyscy laureaci otrzymają od nas nagrody finansowe i oczywiście ofertę płatnego stażu w wybranym departamencie firmy. Staże będą realizowane w 2019 r. i jestem przekonana, że to będzie wspaniałe doświadczenie dla całej firmy. Wierzę, że w ubezpieczeniach potrzeba więcej młodych ludzi ze świeżym, otwartym spojrzeniem nie tylko na naszą branżę, ale na cały rynek usług finansowych. Jestem pewna, że wiele się od siebie nawzajem nauczymy – mówi Izabela Śliwowska, wiceprezes Zarządu w Open Life TU Życie S.A.

Organizatorem konkursu jest: Open Life TU Życie S.A.
KarierawFinansach.pl jest patronem medialnym konkursu. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również