Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Zarobki po MBA w Polsce - zdecydowanie wyższe

A jednak - polskie uczelnie prowadzące programy MBA od 20 lat zaczynają badać wynagrodzenia studentów kończących Master of Business Administration.
Kategoria: Wiadomości
25.04.2013

Co oznacza zatem połączenie dwóch pojęć: "MBA" oraz "praca" dla świeżo upieczonych absolwentów? Przede wszystkim to holistyczny sposób myślenia o biznesie oraz networking, co przekłada się bezpośrednio na karierę, awans, prestiż, a co za tym idzie - wyższe zarobki. Przykładowo, na Politechnice Warszawskiej aż 52 proc. ankietowanych z tytułem MBA zamieniło stanowisko managera średniego szczebla na dyrektorski fotel,a 33 proc. porzuciło status specjalisty, by pójść menedżerską ścieżką kariery.

Zarobki po studiach MBA i Executive MBA rosną bardzo szybko. Jak podaje "Puls Biznesu" za Akademią Leona Koźmińskiego - roczne wynagrodzenie osób tej uczelni jest wyższe nawet o 70 tys. złotych przy wcześniejszym wynagrodzeniu 120 tys. rocznie. Po studiach Executive MBA wynagrodzenia sięgały nawet 200 tys. zł w skali roku.

Studia MBA oraz Executive MBA to jednak kosztowny wydatek. W Polsce studenci chcący uzyskać ten prestiżowy dyplom pokrywają go zazwyczaj z własnej kieszeni, a tylko około jedna czwarta pracodawców pozwala sobie na taką inwestycję w swoich pracowników.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również