Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Zostań najlepszym w biznesie w 2014 roku dzięki CIMA

W ubiegłorocznym konkursie Global Business Challenge wzięło udział 16 tysięcy uczestników z 24 krajów, w tym 240 studentów z najlepszych ekonomicznych uczelni w Polsce.
Kategoria: Wiadomości
30.01.2014
Global Business Challenge to międzynarodowy konkurs organizowany co roku przez Instytut CIMA (Chartered Institute of Management Accountants), który wyłania najzdolniejszych liderów biznesowych młodego pokolenia. Organizowany od 2009 roku konkurs przyciąga studentów z różnych krajów świata. W 2012 roku po raz pierwszy w konkursie wzięli udział studenci z Polski. GBC, poza aspektem edukacyjnym, otwiera studentom studiów licencjackich drzwi do kariery zawodowej. Wynika to z faktu, iż sponsorami konkursu na poziomie regionalnym i globalnym są najlepsi pracodawcy – globalnym partnerem jest firma Barclays, natomiast partnerami polskiej edycji są takie firmy jak: Deloitte Polska, Unilever Polska oraz Infosys, których przedstawiciele bacznie obserwują poczynania uczestników. Najbardziej przebojowi i zaangażowani uczestnicy krajowych finałów GBC bardzo często otrzymują propozycję odbycia płatnego stażu.  

Do udziału w tegorocznej edycji konkursu GBC 2014 studenci już mogą zgłaszać się sami na stronie internetowej www.cimaglobal.com/gbc. Czteroosobowe zespoły mogą być także prowadzone i rekomendowane przez wykładowców uczelni wyższych. Po rejestracji w konkursie, zadaniem grup będzie analiza biznesowego studium przypadku. Następnie prace będą oceniane przez sędziów – przedstawicieli firm partnerskich. To właśnie oni wyłonią cztery najlepsze drużyny, które wezmą udział w finale ogólnopolskim. Zwycięska drużyna będzie reprezentować nasz kraj w światowym finale konkursu GBC. Wszyscy uczestnicy krajowego finału otrzymali także atrakcyjne nagrody rzeczowe – iPady, aparaty fotograficzne, urządzenia Kindle, certyfikaty oraz pamiątkowe statuetki.

Wśród czterech finalistów ubiegłorocznego polskiego finału znalazły się drużyny z uniwersytetów ekonomicznych w Krakowie i we Wrocławiu, Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Wygrał zespół Safari Lovers z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Po raz drugi w historii konkursu drużyna reprezentująca wrocławską uczelnię wzięła udział w globalnym finale, który odbył się w Johannesburgu, RPA. W globalnym finale konkursu byli bardzo blisko wygranej, ostatecznie zajęli miejsce tuż za podium. 

Organizatorem konkursu jest Chartered Institute of Management Accountants - międzynarodowy instytut zajmujący się kształceniem profesjonalistów z dziedziny zarządzania finansami, oferujący program kwalifikacji zawodowej w dziedzinie tzw. rachunkowości zarządczej. CIMA gromadzi obecnie 218 tys. członków oraz studentów w 177 krajach świata. Certyfikaty CIMA są cenione przez pracodawców na całym świecie.


Zobacz również