Temat tygodnia
Wywiad ze Scottem Newmanem, dyrektorem zarządzającym State Street Bank w Polsce.
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Okiem eksperta
Temat tygodnia
Wywiad ze Scottem Newmanem, dyrektorem zarządzającym State Street Bank w Polsce.

Akcja redakcyjna: Okiem eksperta

Wiadomości
Co z zatrudnieniem w bankowości w 2014 roku?
O to, czy konsolidacja w sektorze bankowym będzie miała wpływ na zatrudnienie w polskiej bankowości w najbliższych latach, zapytaliśmy eksperta Citi Handlowy.

Opublikowane: 03.03.2014
Autor: Luiza Olencka

Wiadomości
Czym jest leasing?
Leasing jest jednym z alternatywnych źródeł finansowania firmy. Przedsiębiorcy sięgają po niego często jednak nie tylko dlatego, że daje on możliwość bardzo szybkiego (o ile nie najszybszego) pozyskania środków trwałych, ale przynosi również szereg innych korzyści.

Opublikowane: 27.02.2014
Autor: Sławomir Ekman

Wiadomości
Kandydat na wagę złota. Manager i ekspert w jednym
Dużym wyzwaniem jest znalezienie kandydata, który jest zarówno wybitnym managerem, jak i ekspertem w swojej dziedzinie. O tym, dlaczego rynek pracy może poszukiwać właśnie Ciebie, rozmawiamy z Pauliną Baranowską z Horton International Poland.

Opublikowane: 11.02.2014
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Dlaczego CIMA?
CIMA to jedna z najlepiej rozpoznawalnych kwalifikacji dla profesjonalistów na całym świecie. O tym, dlaczego warto ją uzyskać, opowiada Wojciech Trochymiak (Unilever), Karolina Dziamska-Prokopowicz (Bank Zachodni WBK) oraz Tomasz Kaciun (BPP).

Opublikowane: 03.02.2014
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Wkraczamy w nowy wymiar bankowości
Banki oraz wiele innych instytucji dzięki nowym technologiom i przeniesieniu dużej części aktywności w sferę elektroniczną dysponują pokaźnymi zbiorami danych o aktywności klientów. Co to oznacza dla samych banków i ich klientów?

Opublikowane: 29.01.2014
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Kontrakt menedżerski a stosunek pracy
Kontrakt menedżerski nie jest umową o pracę i nie powoduje nawiązania stosunku pracy. Dlatego nie stosuje się do niego przepisów kodeksu pracy - wyjaśnia Marta Kosakowska z TGC Corporate Lawyers.

Opublikowane: 21.01.2014
Autor: Marta Kosakowska

Wiadomości
Różnorodność to wyzwanie dla współczesnego biznesu
Czy gender w strukturach współczesnych przedsiębiorstw powinien mieć znaczenie? Jak zmienia się podział ról płciowych w korporacjach? Czy pokolenie Y zmienia współczesny krajobraz biznesowy na naszych oczach?

Opublikowane: 21.01.2014
Autor: Jakub Jański

Wiadomości
Deregulacja zawodów księgowych. Nowe szanse dla kandydatów czy złudzenia?
Cele deregulacji to odbiurokratyzowanie państwa, ułatwienie dostępu do niektórych zawodów, być może w efekcie też zmniejszenie liczby osób bezrobotnych. Cele są szczytne i młodzi kandydaci do zawodów księgowych powinni cieszyć się z tych ułatwień.

Opublikowane: 12.01.2014
Autor: Sławomir Ekman