Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Barbara Ramza

Artykuły autora: Barbara Ramza

Raporty
Wynagrodzenia w branży finansowej w 2017 roku
Aktualny raport Goldman Recruitment na temat wynagrodzeń na stanowiskach finansowych przynosi informacje, które mogą przydać się profesjonalistom podczas rozmów z pracodawcą o wynagrodzeniu, a także absolwentom w planowaniu ścieżki kariery.

Opublikowane: 19.06.2017
Autor: Barbara Ramza

Wiadomości
Różowe kołnierzyki pod szklanym sufitem
Tylko 44% kobiet i aż 78% mężczyzn jest zdania, że pracownicy o podobnych kwalifikacjach mają równe szanse na awans, niezależnie od płci. To nie tylko stereotyp, to samo mówią statystyki i wyniki badań. Przyjrzyjmy się najnowszym danym na temat sytuacji kobiet na rynku pracy w Polsce i Europie.

Opublikowane: 13.06.2017
Autor: Barbara Ramza

Wiadomości
Rynek pracownika nie dla każdego?
Od kilku miesięcy bardzo dużo mówi się o zjawisku rynku pracownika. Nie jest to jednak trend powszechny, bowiem dotyczy tylko niektórych branż i kandydatów o wysokich kwalifikacjach. Jak wygląda w tym kontekście branża finansowa?

Opublikowane: 12.06.2017
Autor: Barbara Ramza

Wiadomości
Motywacja XXI wieku
Rozwój, wartościowe działania i bycie docenianym – na te potrzeby pracowników w największym stopniu odpowiadają dziś pracodawcy, motywując ich do efektywniejszej pracy.

Opublikowane: 07.06.2017
Autor: Barbara Ramza

Wiadomości
Sektor nowoczesnych usług dla biznesu oczami kandydata
Sektor nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce dynamicznie się rozwija i oferuje wiele atrakcyjnych możliwości pracy, a jednak jest słabo znany i pozostaje niezrozumiały dla większości osób, które posiadają odpowiednie kwalifikacje, by rozpocząć w nim karierę.

Opublikowane: 19.05.2017
Autor: Barbara Ramza

Raporty
Jak zwiększyć swoją efektywność w pracy?
Na ile nasza biologia przystosowana jest do stylu pracy, jaki narzuca nam świat nowych technologii? Przedstawiamy pierwszą część raportu na temat obszarów, które wpływają na efektywność w organizacjach.

Opublikowane: 19.05.2017
Autor: Barbara Ramza

Wiadomości
Jakie jest Twoje candidate experience?
Analiza candidate experience, czyli doświadczeń wyniesionych przez kandydatów z procesu rekrutacyjnego, to nowy trend w HR i employer brandingu. Idea szturmem zdobywa branżę rekrutacyjną, rośnie też jej świadomość wśród kandydatów. Co daje pracodawcom, a co ubiegającym się o pracę?

Opublikowane: 18.05.2017
Autor: Barbara Ramza

Wiadomości
Informacja na rynku pracy
Tym, co łączy dzisiejszych poszukujących pracy na całym świecie, jest chęć i możliwość uzyskania dokładnych, wyczerpujących informacji na temat firmy, które wcześniej nie były dla nich dostępne. Większa wiedza na temat pracodawcy pozwala kandydatom podejmować bardziej świadome decyzje.

Opublikowane: 15.05.2017
Autor: Barbara Ramza