ACCO Brands
Data aktualizacji: 2020-02-17
Warszawa, mazowieckie
Księgowość
angielski
ACCO Brands
GL Accountant

Firma ESSELTE będąca w Grupie ACCO BRANDS jest jednym z największych światowych producentów artykułów biurowych. Firma ESSELTE Polska powstała w 1991 roku i w krótkim czasie stała się liderem na polskim rynku. Tajemnicą naszego sukcesu jest zespołowe działanie. Przyjazna atmosfera pracy, ambitne zadania i wzajemny szacunek sprawiają, że praca w firmie staje się naszą pasją.

Obecnie do naszego zespołu poszukujemy kandydatów na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa

Zakres obowiązków:

  • Obsługa polskiej księgowości
  • Przygotowywanie, weryfikowanie i księgowanie dokumentów w zakresie księgi głównej
  • Prowadzenie rejestru środków trwałych, naliczanie amortyzacji
  • Bieżąca analiza i uzgadnianie kont księgowych
  • Czynności związane z przygotowywaniem oraz wysyłaniem deklaracji podatkowych i statystycznych
  • Miesięczne raportowanie na potrzeby Grupy (system raportowy Hyperion)
  • Przygotowywanie dokumentacji i analiz dla audytu, współpraca z audytorami
  • Przygotowywanie niezbędnej dokumentacji i realizacja czynności kontrolnych zgodnie z wymogami SOX
  • Czynności z zakresu Treasury (kalkulacja odsetek, rewaluacja, rozrachunki intercompany)

Poszukiwane kompetencje:

  • Wykształcenie kierunkowe ekonomiczne (rachunkowość, finanse, bankowość, controlling)
  • Minimum roczne doświadczenie na stanowisku księgowego
  • Praktyczna znajomość systemu SAP
  • Bardzo dobre posługiwanie się arkuszem kalkulacyjnym Excel
  • Umiejętność współpracy w zespole o złożonej strukturze organizacyjnej
  • Umiejętność komunikacji wewnątrz działu, z klientem wewnętrznym oraz instytucjami zewnętrznymi
  • Umiejętność dobrej organizacji pracy własnej
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • Umiejętność analitycznego myślenia i weryfikowania danych

Oferujemy:

  • ciekawą, pełną wyzwań zawodowych pracę w międzynarodowym środowisku
  • przyjazną atmosferę pracy
  • atrakcyjne wynagrodzenie oraz pakiet benefitów (opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, kartę Multisport Plus, karty świąteczne, program Kultura, Esselte Running Team)
  • szkolenia językowe oraz merytoryczne
  • elastyczne godziny pracy
  • pracę zdalną (okazjonalnie)
  • Umowę o pracę na czas określony (około 2 lata)
Chcesz do nas dołączyć?
Prosimy o dodanie do CV jednej lub dwóch poniższych zgód na przetwarzanie danych osobowych.
1. Obecny proces rekrutacyjny:
□ Po zapoznaniu się z powyższą klauzulą informacyjną, wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez spółkę pod firmą Esselte Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Kozienicach, przy ul. Przemysłowej 11A na podstawie przekazanych przeze mnie w toku procesu rekrutacyjnego danych osobowych – w zakresie wykraczającym poza dane wskazane w art. 22[1] Kodeksu Pracy, w tym podanych przeze mnie danych szczególnych kategorii – w celu przeprowadzenia rekrutacji, w której biorę udział. Jednocześnie jestem świadomy tego, że niniejsza zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w każdym czasie.
2. Przyszłe procesy rekrutacyjne:
□ Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez spółkę pod firmą Esselte Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Kozienicach, przy ul. Przemysłowej 11A, przekazanych przeze mnie w toku procesu rekrutacyjnego danych osobowych w celu wykorzystania moich dokumentów aplikacyjnych w przyszłych procesach rekrutacyjnych na stanowiska odpowiadające moim kwalifikacjom. Jednocześnie jestem świadomy tego, że niniejsza zgoda może zostać przeze mnie cofnięta w każdym czasie.
Tutaj znajdziesz pełną treść Klauzuli informacyjnej dotyczącej naszych procesów rekrutacyjnych.
Poziom stanowiska
Specjalista
Języki
angielski
Specjalista
Języki
angielski