mBank S.A.
Data aktualizacji: 2020-06-18
Warszawa, mazowieckie
Bankowość

Od nas dostaniesz:

Kartę
sportową
Dostęp do wewnętrznego rynku pracy Elastyczny czas pracy
Prywatną opiekę medyczną Dostęp do kursów LinkedIn Learning Atrakcyjne lokalizacje miejsca pracy

Zobacz, jak się u nas pracuje!

Chcesz więcej?

mBank ostrzega:
Praca z nami grozi przyjemnością codziennych zadań!
Specjalista ds. nadzoru inwestycyjnego [rekrutacja prowadzona online]
miejsce pracy: Warszawa, nr referencyjny: SPE/37/0520

Twój zakres obowiązków będzie wyglądał następująco:

  • monitorowanie zmian w przepisach prawa związanych z wykonywaniem działalności z art. 70 ust. 2 ustawy o obrocie, ustawy o ofercie publicznej, prowadzeniem rachunków papierów wartościowych (działalność powiernicza) oraz w zakresie pełnienia funkcji depozytariusza dla funduszy inwestycyjnych i emerytalnych oraz w zakresie benchmarków (np. WIBID/WIBOR); monitorowanie regulacji UE w powyższym zakresie
  • prowadzanie kontroli działań jednostek mBanku oraz wizyt nadzorczych w spółkach w zakresie zgodności ich działalności z przepisami prawa, analiz dokumentacji, przeciwdziałania manipulacjom na rynku, relacji z klientami, transakcji banku i pracowników banku
  • prowadzenie testów pionowych w ramach systemu kontroli wewnętrznej
  • odsłuchiwanie rozmów i analizy komunikacji mailowej pracowników
  • prowadzenie doradztwa dla jednostek mBanku
  • opiniowanie regulacji wewnętrznych mBanku, w tym analizy pod kątem potencjalnych konfliktów interesów i zagrożeń fraudowych
  • sporządzanie raportów okresowych z działań nadzorczych dla organów mBanku oraz dla organów nadzoru oraz realizacja innych obowiązków informacyjnych
  • udział w realizacji obowiązków informacyjnych mBanku jako spółki giełdowej oraz podmiotu prowadzącego działalność maklerską, inwestycyjną (art. 70 ust. 2 ustawy o obrocie) oraz jako banku powiernika; monitorowanie zmian przepisów prawa polskiego i UE w powyższym zakresie
  • współpraca z Commerzbankiem w zakresie wprowadzania wspólnych standardów oraz działań dostosowawczych do nowych przepisów prawa (UE lub amerykańskiego)

Masz to COŚ?

  • masz wyższe wykształcenie w zakresie finansów lub prawa
  • posiadasz doświadczenie związane z nadzorem nad zgodnością z prawem oraz w zakresie: obrotu instrumentami finansowym działalności depozytariusza/ kontrybucji stawek na potrzeby fixingów/ organizacji i wykonywania działań kontrolnych
  • znasz przepisy w zakresie rynku kapitałowego, obrotu instrumentami finansowymi (znajomość istoty usług i instrumentów finansowych), działań compliance
  • swobodnie pracujesz z aplikacjami MS Office
  • komunikujesz się w j. angielskim, znasz słownictwo z zakresu rynków finansowych
  • praca pod presją nie jest Ci straszna
  • cechuje Cię skrupulatność i rzetelność
  • lubisz pracę zespołową, chętnie dzielisz się swoimi pomysłami, łatwo budujesz relacje

Poziom stanowiska
Specjalista