Bank Millennium S.A.
Data aktualizacji: 2021-02-26
Warszawa, mazowieckie
Bankowość, Analiza
W Grupie Banku Millennium cenimy różnorodność, bo każdy z nas jest inny i prezentuje swoje, oryginalne spojrzenie na świat. Dzięki temu tworzymy kompletny, zgrany zespół.
Dołącz do nas i rozwijaj się w jednej z największych i najbardziej innowacyjnych instytucji finansowych w Polsce, ceniącej najwyższe standardy i doskonałą jakość.

Obecnie poszukujemy kandydatów do pracy w Millennium Banku Hipotecznym w Warszawie na stanowisko:
Specjalista ds. Ryzyka Operacyjnego w Millennium Banku Hipotecznym
Miejsce pracy: Warszawa, mazowieckie
Nr. Ref.:

Zadania:

  • Współpraca z właścicielami procesów i jednostek organizacyjnych w zakresie identyfikacji i oceny ryzyka operacyjnego, kluczowych wskaźników ryzyka operacyjnego, działań ograniczających ryzyko operacyjne w ramach wyodrębnionych, realizowanych w Banku procesów
  • Bieżące monitorowanie ekspozycji Banku na ryzyko operacyjne
  • Koordynowanie procesu samooceny ryzyka operacyjnego
  • Przygotowywanie analiz i prezentacji oraz regularnych raportów w zakresie ryzyka operacyjnego dla kierownictwa wyższego szczebla oraz dla organów nadzoru
  • Utrzymanie i administracja lokalnych baz danych wspomagających zarządzanie ryzykiem operacyjnym
  • Opracowanie, rozwijanie i weryfikacja metod pomiaru, monitorowania i prognozowania ryzyka operacyjnego

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: bankowość i finanse, prawnicze, ekonomia, ekonometria, statystyka)
  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w instytucji finansowej
  • Wiedza z zakresu wymogów regulacyjnych i sprawozdawczych w zakresie ryzyka operacyjnego
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności MS Excel (w tym VBA będzie dodatkowym atutem)
  • Dobra znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie)
  • Dbałość o wysoką jakość wykonywanej pracy oraz dostarczanie wyników w krótkich terminach i pod presją czasu
  • Zdolność do samodzielnej pracy oraz pracy w zespole

Oferujemy:

  • Kreatywną pracę i możliwość wykazania się inicjatywą w realizacji zadań
  • Stabilne zatrudnienie oraz możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji w ramach struktur Grupy Banku Millennium
  • Atrakcyjny pakiet premiowy, umowę o pracę, darmowy pakiet medyczny
  • Możliwość pracy w atrakcyjnie zlokalizowanym biurze w Warszawie (nieopodal stacji Metro Pole Mokotowskie)
Aplikuj w ciągu 14 dni od daty emisji ogłoszenia.
W formularzu wpisz numer referencyjny.
Skontaktujemy się z wybranymi osobami.