Bank Millennium S.A.
Data aktualizacji: 2021-04-22
Warszawa, mazowieckie
Bankowość, IT, Administracja
REKRUTACJA ZDALNA

Senior Administrator Backup, Storage, Vmware
Miejsce pracy: Warszawa, mazowieckie

Twój zakres obowiązków

  • Projektowanie, planowanie, testowanie i wdrażanie zmian w systemach Backup, Storage, Vmware & Datacenter adekwatnie do nowych wymagań biznesowych oraz postępującego rozwoju technologicznego
  • Dbanie o zgodność infrastruktury z best practices w zakresie funkcjonalności oraz bezpieczeństwa
  • Proaktywny monitoring infrastruktury oraz zapobieganie potencjalnym problemom
  • Nadzór administracyjny nad poprawnością funkcjonowania środowiska, w tym root cause analysis
  • Zapewnienie III linii wsparcia dla obszaru Vmware, Storage, Backup & Datacenter oraz pomoc dla niższych linii wsparcia IT
  • Kontrolowanie i nadzorowanie wykorzystania zasobów, w tym Capacity Planning
  • Wdrażanie aktualizacji bezpieczeństwa oraz zaleceń audytowych
  • Współpraca z innymi zespołami IT oraz dostawcami zewnętrznymi
  • Udział lub samodzielne prowadzenie Proof of Concept/Testów nowych rozwiązań
  • Aktualizacja dokumentacji technicznej

Nasze wymagania

  • Min. 3 letnie doświadczenie w administracji w co najmniej dwóch z poniższych obszarów w średnim lub dużym środowisku IT: Backup (polityki backupowe, testy odtworzeniowe, biblioteki taśmowe, VTL, deduplikatory), Vmware (vSphere, vCenter, HA, FT, DRS, SDRS, SRM), Storage (macierze blokowe, plikowe, obiektowe, replikacje, snapshoty, sieć SAN), Datacenter (serwery x86, zasilanie, chłodzenie, zarządzanie przestrzenią i szafami, KVM)
  • Dobra znajomości systemów operacyjnych Linux, Windows
  • Doświadczenie w budowaniu środowisk wysoko dostępnych: klastry / tworzenie środowisk zapasowych
  • Znajomość zagadnień związanych z Disaster Recovery oraz Business Continuity, w tym doświadczenie w planowaniu i wykonywaniu testów DR
  • Samodzielność, umiejętność pracy pod presją czasu, odpowiedzialność za podległe systemy/procesy
  • Gotowość do pracy w trybie dyżurowym
  • Doświadczenie w pracy w modelu procesów ITIL

Mile widziane

  • Bardzo dobra znajomość rozwiązań z zakresu backupu\archiwizacji danych (Avamar, Networker, TSM, Commvault, DataDomain, StoreOnce)
  • Znajomość rozwiązań serwerowych x86 (DELL, IBM\Lenovo, HP)
  • Znajomość narzędzi do automatyzacji np. Ansible,
  • Doświadczenie w zarządzaniu platformą chmury publicznej lub hybrydowej (MS Azure, AWS, Google Cloud)
  • Doświadczenie pracy w banku, innych instytucjach finansowych lub firmach z sektorów o uregulowanym, silnym nacisku na bezpieczeństwo i stabilność systemów oraz procesów IT
  • Certyfikaty potwierdzające wiedzę z zakresu Vmware, Storage, Backup, Cloud
  • Certyfikaty ITIL lub z zakresu zarządzania projektami

To oferujemy

  • Interesującą i odpowiedzialną pracę w instytucji finansowej
  • Pracę w międzynarodowym zespole specjalistów, który chętnie dzieli się wiedzą
  • Stałą umowę o pracę
  • Kontakt z nowymi technologiami i rozwiązaniami
  • Nową sieć kontaktów zawodowych
  • Pracowniczą kawiarnię ze zniżkami na oferowane napoje oraz posiłki

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • kawa / herbata
  • inicjatywy dobroczynne
Aplikuj w ciągu 30 dni od daty emisji ogłoszenia.
W formularzu wpisz numer referencyjny.
Skontaktujemy się z wybranymi osobami.