Temat tygodnia
Wywiad z Wojciechem Ruśkiewiczem, Managerem w dziale Doradztwa Podatkowego Deloitte.
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
EY (dawniej Ernst & Young)
Data aktualizacji: 2021-04-06
Warszawa, mazowieckie
Konsulting, Analiza
Data aktualizacji: 2021-04-06 Aplikuj
REKRUTACJA ZDALNA
Analityk / Analityczka Śledczy(-a) w Zespole Zarządzania Ryzykiem Nadużyć

Korupcja, fałszowanie danych finansowych, kradzieże i przywłaszczenia to problemy, z którymi nasi klienci zmagają się na co dzień. Prowadzimy audyty śledcze, mające na celu identyfikację nieuczciwych pracowników i kontrahentów. Wykrywamy przypadki korupcji, konfliktu interesów, kradzieży majątku i fałszowania informacji i pomagamy w identyfikacji odpowiedzialnych za to osób.


Możliwości, które na Ciebie czekają

Będziesz uczestniczyć w audytach śledczych, dotyczących przestępstw gospodarczych i nadużyć z pierwszych stron gazet. Koledzy i koleżanki z 20-letnim doświadczeniem w pracach dochodzeniowych nauczą Cię planować, organizować i prowadzić czynności śledcze, identyfikować i zbierać dowody nadużyć oraz prowadzić rozmowy wyjaśniające. Odbiorcami Twoich prac będą zarządy największych firm w Polsce, Europie i na świecie.


Twoje główne zadania

 • Analiza informacji z dokumentów, maili, danych finansowo-księgowych, rejestrów handlowych, portali społecznościowych, informacji prasowych itp.
 • Opracowanie informacji zbieranych podczas rozmów wyjaśniających
 • Czynne uczestniczenie w pracach zespołu i spotkaniach z klientami

Umiejętności, które wykorzystasz

 • Zrozumienie i znajomość wybranych procesów biznesowych - zakupy, księgowość, controlling, magazyn oraz podstaw księgowości
 • Dobra orientacja we współczesnych technologiach IT – umiejętność korzystania z otwartych źródeł danych (portale społecznościowe, portale prasowe, blogi, rejestry handlowe i inne publicznie dostępne rejestry)
 • Rzeczywiste zainteresowanie tematyką nadużyć i przestępczości gospodarczej, znajomość podstawowych schematów przestępstw i nadużyć i chęć rozwijania się w tym obszarze
 • Pracujemy w międzynarodowym środowisku, stąd biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie jest niezbędna (B2/C1)

Twoje dotychczasowe doświadczenie

 • Status studenta lub absolwenta studiów magisterskich
 • Dodatkowa działalność w kołach naukowych/organizacjach studenckich 

Docenimy również

 • Zrozumienie i znajomość zasad, procesów i procedur związanych z działaniami organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości (sprawy cywilne, HR i/lub karne)
 • Praktyczne doświadczenie w opracowywaniu materiału na potrzeby postępowań sądowych
 • Studia na kierunkach ekonomicznych lub finansowych

a także
Tworzymy miejsce pracy przyjazne osobom z niepełnosprawnościami.O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał.
Realizujemy projekty w zakresie: Audytu, Doradztwa Podatkowego, Transakcyjnego i Biznesowego (w tym IT). Zatrudniamy ponad 240 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest nas ponad 2800, a pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy.
Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym również Ty poradzisz sobie z najbardziej prestiżowymi projektami.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszych pracowników.
EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.