Bank Millennium S.A.
Data aktualizacji: 2021-05-17
Warszawa, mazowieckie
Bankowość, IT, Administracja
Administrator LINUX

W Banku Millennium patrzyMy w przyszłość, nieustannie poszukując nowych rozwiązań. Jakość jest obok innowacyjności podstawową wartością naszej kultury organizacyjnej i przejawia się w działaniach każdego pracownika. Zapewniamy Klientom dostęp do produktów i usług na wysokim poziomie, jednocześnie wychodząc naprzeciw ich zmieniającym się potrzebom.

Stale doskonalimy swoje kompetencje i stawiamy na współpracę. Tworzymy idealne warunki dla profesjonalnego rozwoju. Sprawdź nasze aktualne oferty pracy i wybierz najlepszą dla siebie. Z nami kariera zawodowa w bankowości jest na wyciągnięcie ręki!

Jesteśmy bankiem cyfrowym. Nasi specjaliści IT tworzą rozwiązania, z których korzystają miliony użytkowników. Projektują i rozwijają nowoczesne aplikacje dla każdego z obszarów naszej działalności, stanowiąc technologiczne DNA banku. Bądź prekursorem nowoczesnych rozwiązań bankowości internetowej, kreuj cyfrową przyszłość razem z nami!

Miejsce pracy: Warszawa, mazowieckie
Nr. Ref.:

Twój zakres obowiązków

  • Administracja systemami wewnętrznymi pracującymi pod kontrolą systemów Linux (RedHat 7/8, CentOS 7, Ubuntu)
  • Automatyzacja zadań administracyjnych, centralizacja konfiguracji, standaryzacja dostarczanych środowisk wirtualnych i fizycznych
  • Wdrażanie poprawek bezpieczeństwa, usuwanie wykrywanych podatności w systemach, hardening systemu operacyjnego
  • Analizowanie bieżących zgłoszeń oraz rozwiązywanie problemów
  • Codzienna współpraca z zespołami: hostingu, aplikacyjnymi, bezpieczeństwa, sieci
  • Dbanie o niezawodność oraz prawidłową wydajność tworzonych środowisk Linux
  • Wsparcie i koordynacja przy projektach infrastruktury opartych o platformę Linux
  • Pełnienie dyżurów telefonicznych 24 godz./dobę 7 dni w tygodniu zgodnie z grafikiem
  • Weryfikacja i tworzenie wewnętrznych standardów i procedur
  • Raportowanie działalności z zakresu powierzonych obowiązków

Nasze wymagania

  • Minimum 3 letnie doświadczenie w roli administratora systemów Linux (RedHat 7/8 CentOS 7/8)
  • Znajomość zagadnień standaryzacji konfiguracji, zabezpieczeń systemów Linux
  • Doświadczenie w automatyzacji procesów, skryptowaniu elementów konfiguracyjnych: Bash, PowerShell, PowerCli,
  • Znajomość systemu automatyzacji zarządzania infrastrukturą: Ansible / Terraform
  • Znajomość zagadnień wirtualizacji: VMware vSphere / vCenter
  • Adaptacja do obowiązujących procedur i polityk bezpieczeństwa
  • Samodzielność i organizacja własnej pracy, terminowość, odpowiedzialność
  • Swoboda w posługiwaniu się językiem angielskim na potrzeby tworzenia dokumentacji technicznej / projektowej

Mile widziane

  • Znajomość Linux Ubuntu
  • Znajomość systemu automatyzacji zarządzania infrastrukturą: Puppet / Chef
  • Znajomość: zagadnień wirtualizacji: MS Hyper-V
  • Znajomość Microsoft Windows Server 2012 R2/2016
  • Znajomość baz danych: MySQL / ORACLE / PostgreSQL /Redis
  • Doświadczenie w budowaniu środowisk wysoko dostępnych: klastrowanie / tworzenie środowisk zapasowych
  • Wiedza i doświadczenie w obszarze: Public Cloud
  • Doświadczenie w monitorowaniu systemów w oparciu o Elastic, InfluxDB, Grafana

To oferujemy

  • Interesującą i odpowiedzialną pracę w instytucji finansowej
  • Praca w międzynarodowym zespole specjalistów, który chętnie dzieli się wiedzą
  • Stałą umowę o pracę
  • Możliwość poznania i rozwijania różnorodnych aplikacji wspierających funkcjonowanie Banku
  • Kontakt z nowymi technologiami i rozwiązaniami
  • Nową sieć kontaktów zawodowych
  • Pracowniczą kawiarnię ze zniżkami na oferowane napoje oraz posiłki
  • Pracę w Warszawie (nieopodal stacji Metro Pole Mokotowskie)

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • kawa / herbata
  • inicjatywy dobroczynne
Aplikuj w ciągu 30 dni od daty emisji ogłoszenia.
W formularzu wpisz numer referencyjny.
Skontaktujemy się z wybranymi osobami.