TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych
Data aktualizacji: 2021-06-10
Warszawa, mazowieckie
Księgowość
Główny Księgowy

Zakres obowiązków:

  • Koordynowanie zamknięcia okresów sprawozdawczych oraz wsparcie w prowadzeniu pełnej księgowości Spółek zgodnie z przepisami rachunkowymi i podatkowymi,
  • Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych dla celów rachunkowości,
  • Współpraca z audytorem przy badaniu rocznych sprawozdań finansowych,
  • Sporządzanie sprawozdań miesięcznych, kwartalnych i rocznych dla KNF,
  • Rozliczenia podatkowe, sporządzanie deklaracji VAT, CIT, podatek od nieruchomości, generowanie JPK,
  • Tworzenie i egzekwowanie wewnętrznych procedur kontrolno-księgowych,

Wymagania :

  • Minimum pięcioletnie doświadczenie w pracy w dziale księgowym na podobnym stanowisku,
  • Znajomość zasad rachunkowości ubezpieczeniowej,
  • Umiejętność samodzielnego sporządzania sprawozdań dla KNF,
  • Umiejętność samodzielnego sporządzania rocznych sprawozdań finansowych,
  • Ugruntowana wiedza z zakresu przepisów podatkowych,
  • Znajomość regulacji dotyczących cen transferowych,
  • Mile widziana znajomość systemów typu ERP np.: Symfonia,
  • Dobra znajomość Word, Excel,

To oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • dostęp do benefitów (prywatna opieka medyczna, grupowe ubezpieczenia na życie, zniżki pracownicze na ubezpieczenia),
  • udział w szkoleniach i możliwość rozwoju zawodowego,
  • ciekawą, pełną wyzwań pracę w instytucji ubezpieczeniowej o ugruntowanej pozycji rynkowej.
Forma zatrudnienia
Umowa o pracę
Wymiar godzin
Pełny etat
Poziom stanowiska
Specjalista
Pełny etat
Specjalista
Pełny etat
Specjalista