EY (dawniej Ernst & Young)
Data aktualizacji: 2021-06-03
Warszawa, mazowieckie
Konsulting, Analiza

Starszy Analityk - Konsultant w zespole Consultingu Biznesowego i Strategicznego

Możliwości, jakie na Ciebie czekają

Praca w zespole EY to unikalne połączenie rozwoju kompetencji konsultingowych z możliwością poznania specyfiki i złożoności wielu sektorów gospodarki, w tym w szczególności energetycznego, oil&gas, chemicznego, zbrojeniowego, produktów konsumenckich i handlu detalicznego. Doradzając największym spółkom w Polsce i za granicą będziesz realnie uczestniczyć m.in. w budowaniu strategii, wielomilionowych przedsięwzięciach inwestycyjnych, projektach restrukturyzacyjnych i transformacjach, czy międzynarodowych procesach M&A. Dzięki wsparciu dynamicznego i doświadczonego zespołu będziesz czerpać satysfakcję z efektów swojej pracy i ich docenienia przez naszych klientów.

Przykłady projektów:

  • opracowanie strategii na lata 2020-2025 dla podmiotu z sektora zbrojeniowego,
  • analiza opcji strategicznych dla jednej z europejskich rafinerii,
  • kompleksowa analiza działalności spółki z branży chemicznej wraz z identyfikacją i kwantyfikacją inicjatyw restrukturyzacyjnych,
  • optymalizacja portfela produktowego dla producenta słodyczy,
  • zdefiniowanie strategii cenowej oraz portfolio produktowego dla producenta napojów,
  • analiza rynku usług świadczonych przez operatorów telewizji kablowej w Polsce,
  • studium wykonalności transgranicznego gazociągu przesyłowego w Europie Południowej,
  • doradztwo transakcyjne w procesie sprzedaży wiodącego podmiotu polskiego rynku gazu,
  • komercyjne due diligence dla izraelskiego rynku energii elektrycznej oraz gazu ziemnego,
  • wsparcie w procesie transakcyjnym w zakresie aktywów logistycznych ropy i paliw płynnych obejmujące wycenę oraz badania due diligence,
  • ocena zasadności połączenia spółek z branży przemysłu obronnego wraz z identyfikacją synergii i ryzyk,
  • wycena koncesji poszukiwawczo-wydobywczych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich,
  • wsparcie wiodącej globalnej spółki z branży obronnej w zdefiniowaniu i wdrożeniu strategii wejścia na rynek polski.

Twoje główne zadania

  • aktywny udział w projektach strategicznych, restrukturyzacyjnych, transakcyjnych oraz operacyjnych jako jeden z wiodących członków zespołu projektowego,
  • strukturyzowanie wyzwań biznesowych stojących przed klientami – samodzielne poszukiwanie i proponowanie rozwiązań,
  • opracowywanie analiz rynkowych, raportów i rekomendacji w zakresie realizowanych projektów,
  • przygotowywanie analiz ilościowych – arkuszy kalkulacyjnych i modeli finansowych,
  • aktywny udział w spotkaniach wewnętrznych (zespołu EY) oraz zewnętrznych (z klientami),
  • budowa wiedzy i kompetencji konsultingowych i branżowych,
  • możliwość zaangażowania się w inicjatywy wewnętrzne (np. proces rekrutacji, proces prowadzenia szkoleń dla mniej doświadczonych członków zespołu).

Potrzebne umiejętności i doświadczenie

  • 2-4 lata doświadczenia w pracy w konsultingu/doradztwie biznesowym, doradztwie transakcyjnym lub w realizacji projektów związanych z analizami rynkowymi, strategicznymi, poprawą efektywności operacyjnej/biznesowej, restrukturyzacją, transformacją przedsiębiorstw i inwestycjami infrastrukturalnymi,
  • bardzo dobre zdolności analityczne i interpersonalne,
  • biegła obsługa pakietu MS Office (w szczególności Excel, PowerPoint i Word),
  • biegła znajomość języka angielskiego,
  • umiejętność pracy w zespole i łatwości nawiązywania kontaktów,
  • kreatywne podejście do rozwiązywania problemów,
  • nastawienie na szukanie rozwiązań i ich samodzielne proponowanie.

Twoim dodatkowym atutem będzie

  • doświadczenie związane z modelowaniem finansowym i oceną projektów inwestycyjnych, otwartość na realizację części projektów poza granicami kraju.

Oferujemy

  • pracę dla największych firm (głównie z sektora przemysłowego) w Polsce i na świecie,
  • możliwość nauki od najlepszych praktyków i specjalistów branży doradczej w Polsce,
  • duży zakres odpowiedzialności i możliwość szybkiej ścieżki kariery,
  • udział w programie rozwoju zawodowego opierającego się na trzech filarach:
  • (1) zdobywaniu różnorodnych doświadczeń,
  • (2) spersonalizowanym programie kursów i szkoleń,
  • (3) aktywnym coachingu i mentoringu.

a także
Tworzymy miejsce pracy przyjazne osobom z niepełnosprawnościami.

O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał.
Realizujemy projekty w zakresie: Audytu, Doradztwa Podatkowego, Transakcyjnego i Biznesowego (w tym IT). Zatrudniamy ponad 240 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest nas ponad 2800, a pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy.
Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym również Ty poradzisz sobie z najbardziej prestiżowymi projektami.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszych pracowników.
EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.