Bank Millennium S.A.
Data aktualizacji: 2021-06-30
Analityk Biznesowo-Systemowy
Nr ref. KwF/DRA/Analityk
Gdańsk, pomorskie
Bankowość, Analiza
Miejsce pracy: Gdańsk
Nr ref.: KwF/DRA/Analityk

Twój zakres obowiązków

  • Wykorzystać i rozwinąć dotychczasowe doświadczenia z obszaru analizy biznesowej i systemowej?

  • Wziąć udział w ciekawych, prestiżowych projektach?

  • Mieć realny wpływ na rozwój rozwiązań dostarczanych biznesowi i architekturę systemu?

  • Poznać specyfikę systemów bankowych w tym systemu centralnego?

  • Pracować z zaawansowanymi systemami bankowości internetowej i mobilnej oraz z systemami informatycznymi w nowoczesnej architekturze?

  • Współpracujemy z wybranymi departamentami Banku w zakresie analizy wymagań, wspieramy użytkowników na etapie definiowania wymagań biznesowych

  • Po dokładnym zrozumieniu istoty projektu tworzymy koncepcje rozwiązań funkcjonalnych i systemowych – projektujemy procesy, makiety ekranów użytkownika, modelujemy reguły biznesowe itp.

  • Wypełniamy lukę kompetencyjną pomiędzy klientem biznesowym, a zespołem deweloperskim.

  • Uczestniczymy w projektowaniu technicznym rozwiązań – np. zajmujemy się zagadnieniami integracji modułów wymaganych do realizacji procesu (SOA).

  • Wspieramy użytkowników na etapie testów i koordynujemy proces wdrożenia.

  • Utrzymujemy i rozwijamy istniejące systemy (development ‘in-house’)

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe

  • Minimum 2-letnie doświadczenie w pracy w projekcie informatycznym w roli Analityka, mile widziane w branży finansowej

  • Umiejętność analizy potrzeb i wymagań funkcjonalnych Klienta

  • Znajomość zagadnień integracyjnych (SOA, Web Services, REST) oraz narzędzi typu SOAP UI lub Postman

  • Umiejętność modelowania systemów IT

  • Dobra znajomość języka UML

  • Dobra znajomość języka angielskiego

Mile widziane

  • Znajomość narzędzia Enterprise Architect (ewentualnie innego narzędzia CASE)

  • Znajomość zagadnień związanych z architekturą rozproszonych systemów IT

  • Znajomość czytania i definiowania serwisów zgodnie z OpenAPI

To oferujemy

  • Zatrudnienie w stabilnej instytucji bankowej wykorzystującej najnowsze technologie

  • Interesującą i odpowiedzialną pracę w zespole zarządzania projektami informatycznymi

  • Stałą umowę o pracę z podwyższonymi kosztami uzyskania przychodu

  • Prywatną opiekę medyczną oraz ubezpieczenie dla Ciebie i Twoich bliskich

  • Nieograniczony dostęp do strefy chillout wyposażonej m.in. w fotele i wygodne hamaki

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • kawa / herbata
  • strefa relaksu
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • inicjatywy dobroczynne
  • karta multisport

W Banku Millennium patrzyMy w przyszłość, nieustannie poszukując nowych rozwiązań. Jakość jest obok innowacyjności podstawową wartością naszej kultury organizacyjnej i przejawia się w działaniach każdego pracownika. Zapewniamy Klientom dostęp do produktów i usług na wysokim poziomie, jednocześnie wychodząc naprzeciw ich zmieniającym się potrzebom.

Stale doskonalimy swoje kompetencje i stawiamy na współpracę. Tworzymy idealne warunki dla profesjonalnego rozwoju. Sprawdź nasze aktualne oferty pracy i wybierz najlepszą dla siebie. Z nami kariera zawodowa w bankowości jest na wyciągnięcie ręki!

Jesteśmy bankiem cyfrowym. Nasi specjaliści IT tworzą rozwiązania, z których korzystają miliony użytkowników. Projektują i rozwijają nowoczesne aplikacje dla każdego z obszarów naszej działalności, stanowiąc technologiczne DNA banku. Bądź prekursorem nowoczesnych rozwiązań bankowości internetowej, kreuj cyfrową przyszłość razem z nami!
Jesteśmy bankiem cyfrowym.