Bank Millennium S.A.
Data aktualizacji: 2021-08-10
Wrocław, dolnośląskie
Bankowość
angielski
Specjalista ds. Ryzyka Kredytowego
Miejsce pracy: Wrocław
Nr ref.: KwF/S/ZAK

Twój zakres obowiązków

  • Budowa, aktualizacja, kalibracja i parametryzacja modeli statystycznych służących do kalkulacji oczekiwanych strat kredytowych (zgodnie z IFRS 9),
  • Sporządzanie analiz i raportów, mających na celu wyjaśnienie przyczyn zmian poszczególnych parametrów,
  • Przeprowadzanie analiz przekrojowych i raportów dotyczących jakości portfela kredytowego Banku,
  • Ocena działania modeli,
  • Tworzenie dokumentacji modeli,
  • Przygotowywanie prezentacji na potrzeby zarządcze.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: matematyka, statystyka, metody ilościowe w ekonomii
  • Minimum 2-letnie doświadczenie w pracy na dużych zbiorach danych
  • Dobra znajomość statystyki
  • Bardzo dobra znajomość Excel, SQL
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Wysokie zdolności analityczne i umiejętność wyciągania wniosków z przeprowadzonych analiz
  • Kreatywne i aktywne poszukiwanie rozwiązań
  • Umiejętność pracy indywidualnej i współpracy w zespole

Mile widziane

  • Doświadczenie w budowaniu modeli statystycznych
  • Doświadczenie związane z modelowaniem ryzyka kredytowego
  • Znajomość Pakietu R
  • Znajomość metodologii tworzenia rezerw wg IFRS 9 oraz Rekomendacji R

To oferujemy

  • Kreatywną pracę i możliwość wykazania się inicjatywą w realizacji zadań
  • Zawodową stabilizację i bardzo dobrą atmosferę pracy
  • Bezpieczne i elastyczne warunki pracy - praca w systemie hybrydowym (home office oraz praca w biurze przy zachowaniu środków ostrożności i uwzględnieniu aktualnej sytuacji epidemicznej)
  • Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji w ramach struktur Grupy Finansowej Banku Millennium

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • kawa / herbata
  • dodatkowe świadczenia socjalne

W Banku Millennium patrzyMy w przyszłość, nieustannie poszukując nowych rozwiązań. Jakość jest obok innowacyjności podstawową wartością naszej kultury organizacyjnej i przejawia się w działaniach każdego pracownika. Zapewniamy Klientom dostęp do produktów i usług na wysokim poziomie, jednocześnie wychodząc naprzeciw ich zmieniającym się potrzebom.

Stale doskonalimy swoje kompetencje i stawiamy na współpracę. Tworzymy idealne warunki dla profesjonalnego rozwoju. Sprawdź nasze aktualne oferty pracy i wybierz najlepszą dla siebie. Z nami kariera zawodowa w bankowości jest na wyciągnięcie ręki!

W centralach Banku Millenium tworzymy i rozwijamy każdy z obszarów naszej działalności – od marketingu, przez ocenę ryzyka i decyzje kredytowe, zarządzanie procesami i projektami, po administrację i HR. To tu opracowujemy i doskonalimy innowacyjne, zdigitalizowane rozwiązania dla wszystkich linii biznesowych i produktowych. Zostań naszym pracownikiem i zacznij razem z nami kreować nowoczesną przyszłość!
W centralach Banku Millenium