EY (dawniej Ernst & Young)
Data aktualizacji: 2021-10-13
Gdańsk, pomorskie
Konsulting, Analiza

Praktykant/Analityk w Zespole Wycen, Modelowania i Ekonomii, Dział Doradztwa Transakcyjnego

Dział Doradztwa Transakcyjnego (Transaction Advisory Services, TAS) zajmuje się wsparciem największych polskich oraz zagranicznych spółek w procesie szerokorozumianej akwizycji przedsiębiorstw. Doradzamy w największych projektach fuzji i przejęć, zarówno po stronie kupującego jak i sprzedającego. Jesteśmy laureatem licznych nagród, w tym w 2019 kapituła konkursu „Diamenty Inwestycji” uhonorowała nas tytułem „Doradca transakcyjny roku”. Zespół Wycen, Modelowania i Ekonomii (Valuation, Modelling & Economics, VME), który stanowi część TASu, tworzą specjaliści z zakresu budowy kompleksowych, zintegrowanych modeli finansowych umożliwiających sporządzanie wycen przedsiębiorstw, wartości niematerialnych i prawnych oraz środków trwałych. Na co dzień tworzymy złożone narzędzia i analizy, które wykorzystywane są przez inwestorów i decydentów do podjęcia konkretnych decyzji biznesowych np. kupno / sprzedaż przedsiębiorstwa lub realizacja danego projektu inwestycyjnego (w oparciu o analizę IRR i NPV).

Możliwości, które na Ciebie czekają

  • Możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowej firmie doradczej posiadającej pozycję lidera na rynku
  • Możliwość uczestniczenia w ciekawych i ambitnych projektach dla największych polskich i zagranicznych spółek i funduszy PE/VC
  • Możliwość pracy z najlepszymi specjalistami z Polski i za granicy
  • Poznasz metody wycen przedsiębiorstw oraz najlepsze praktyki budowania modeli finansowych
  • Będziesz miał możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych szkoleniach organizowanych w Polsce i za granicą

Twoje główne zadania

  • Sporządzanie wycen przedsiębiorstw, modeli finansowych, analiz rynkowych
  • Opracowywanie raportów z wycen i biznesplanów inwestycji
  • Przygotowywanie ofert dla potencjalnych klientów EY
  • Uczestniczenie w wewnętrznych spotkaniach projektowych, a także w spotkaniach z klientami EY

Potrzebne umiejętności i doświadczenie

  • Wiedza na temat zagadnień Corporate Finance, rachunkowości, analizy sprawozdań finansowych
  • Znajomość zagadnień związanych z metodami przeprowadzenia wycen przedsiębiorstw, budową modeli finansowych
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w tym w szczególności MS Excel

Dodatkowym atutem będzie

  • Posiadanie lub bycie w trakcie zdobywania certyfikatów CFA/ACCA/CIMA
  • Doświadczenie zdobyte w firmie doradczej na stanowisku związanym z wycenami, modelowaniem finansowym, doradztwem M&A
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Duże przywiązywanie uwagi do szczegółów, analityczny umysł

Kogo szukamy

Idealnego kandydata będzie cechowała bardzo dobra znajomość zagadnień z obszaru finansów przedsiębiorstw oraz swobodne posługiwanie się arkuszem kalkulacyjnym Excel, który będzie wykorzystywany w codziennej pracy. Dodatkowo idealny kandydat będzie cechował się chęcią dalszego rozwoju oraz dużą otwartością na pracę zespołową.

Oferujemy

  • Możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowej firmie doradczej
  • Możliwość uczestniczenia w ciekawych i ambitnych projektach dla największych polskich i zagranicznych spółek
  • Bardzo duże wsparcie w rozwoju pracownika (finansowanie certyfikatów, zagraniczne szkolenia, regularne szkolenia wewnętrzne dofinansowanie do lektoratów językowych, darmowy dostęp do platformy Udemy oraz wewnętrznej bazy szkoleń online i wiele innych benefitów)

a także
Tworzymy miejsce pracy przyjazne osobom z niepełnosprawnościami.

O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał.
Realizujemy projekty w zakresie: Audytu, Doradztwa Podatkowego, Transakcyjnego i Biznesowego (w tym IT). Zatrudniamy ponad 240 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest nas ponad 2800, a pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy.
Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym również Ty poradzisz sobie z najbardziej prestiżowymi projektami.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszych pracowników.
EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.