KPMG
Data aktualizacji: 2022-02-24
Warszawa, mazowieckie
Podatki, Księgowość, BPO/SSC
angielski

Praktyki - International Corporate Tax
Warszawa

Umowa zlecenie

Zespół Podatków Międzynarodowych to niezwykle multi-dyscyplinarna grupa doradców specjalizująca się w szeroko pojętym wsparciu międzynarodowych korporacji.  W naszej codziennej pracy analizujemy umowy międzynarodowe, reprezentujemy klientów w skomplikowanych sprawach przed organami i sądami (w tym TSUE), doradzamy przy międzynarodowych restrukturyzacjach, aktywnie angażujemy się w prace Ministerstwa Finansów i Komisji Europejskiej z zakresu m.in. podatku u źródła, MDR czy podatku cyfrowego.  Zdecydowana większość naszej pracy odbywa się w języku angielskim.

Tworzymy niezwykle zżytą i otwartą grupę ludzi, na którą składają się zarówno prawnicy (adwokaci, radcowie prawni czy doradcy podatkowi), jak i przedstawiciele zawodów ekonomicznych.  Stawiamy na bezpośredni kontakt, samodzielność i kreatywność.

Twoje zadania:

  • Udział w projektach z obszaru doradztwa podatkowego dla klientów o zasięgu lokalnym i międzynarodowym
  • Przeprowadzanie researchy podatkowych
  • Wsparcie w analizach danych do projektów compliance
  • Przygotowywanie różnego rodzaju materiałów oraz prezentacji na potrzeby projektowe

Oczekujemy:

  • Wykształcenia wyższego lub statusu studenta min. III roku, preferowane kierunki ekonomiczne i prawnicze
  • Zainteresowania tematyką podatkową oraz chęci rozwoju w tym obszarze
  • Znajomości podstaw prawa podatkowego
  • Pierwsze doświadczenia w obszarze podatków będą dodatkowym atutem
  • Bardzo dobrej znajomości języka angielskiego
  • Praktycznej znajomości pakietu MS Office (Excel, Word)
  • Umiejętności analitycznego myślenia
  • Umiejętności pracy w zespole
  • Preferowana dostępność: 40 h tygodniowo (min. 20 h tygodniowo)

Oferujemy:

  • Płatne praktyki z możliwością długofalowej współpracy w oparciu o umowę o pracę
  • Pracę w interdyscyplinarnym i międzynarodowym środowisku
  • Udział w ciekawych projektach z zakresu doradztwa podatkowego
  • Możliwość zdobycia cennego doświadczenia
  • Współpracę z profesjonalistami w swojej dziedzinie
Masz pytania?

Zapytaj Rekrutera
KPMG w Polsce
KPMG Sp. z o.o., Departament People & Culture, ul. Inflancka 4A, 00-189 Warszawa

©2022 KPMG Sp. z o.o., polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek globalnej organizacji KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Limited, prywatną spółką angielską z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nazwa i logo KPMG są znakami towarowymi używanymi na podstawie licencji przez niezależne firmy członkowskie globalnej organizacji KPMG.
Forma zatrudnienia
Poziom stanowiska
Praktykant/stażysta
Języki
angielski
Umiejętności
MS Office
Języki
angielski
MS Office