EY (dawniej Ernst & Young)
Data aktualizacji: 2022-09-27
Łódź, łódzkie
Konsulting, Analiza
Praktykant - Analityk - Konsultant w Zespole Doradztwa w sektorach Transportu i Infrastruktury

Łódź

Twój zakres obowiązków

  • Przeglądy i analizy źródeł danych i literatury branżowej

  • Sporządzanie analiz rynkowych i biznesowych, diagnoz i zestawień wniosków

  • Opracowywanie raportów, biznesplanów i prezentacji

  • Przygotowywanie ofert dla potencjalnych klientów EY

  • Uczestniczenie w wewnętrznych spotkaniach projektowych, wywiadach z respondentami badań, a także w spotkaniach i warsztatach z klientami EY

Nasze wymagania

  • Wiedza branżowa na temat sektora infrastruktury i transportu, w tym zagadnień związanych z procesem inwestycyjnym, formułą PPP, funduszami UE oraz znajomość mechanizmów funkcjonowania sektora publicznego

  • Zainteresowanie tematyką infrastruktury, transportu, mobilności lub rozwoju regionalnego

  • Znajomość metod jakościowej i ilościowej analizy danych

  • Wykształcenie związane z transportem, logistyką, zagospodarowaniem przestrzennym, ekonomią lub ochroną środowiska (nie wymagamy wykształcenia finansowego)

  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office

Mile widziane

  • Doświadczenie zdobyte w firmie doradczej na stanowisku związanym z doradztwem w sektorze transportu i infrastruktury lub dla podmiotów administracji publicznej

  • Zainteresowanie tematyką infrastruktury, transportu, logistyki, mobilności lub rozwoju regionalnego

  • Probiznesowe podejście do wyzwań napotykanych przez klientów EY, otwartość i chęć poszerzania wiedzy branżowej

  • Wykształcenie lub doświadczenie zawodowe w zakresie ochrony środowiska lub finansów

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego

  • Duże przywiązywanie uwagi do szczegółów, analityczny umysł, umiejętności syntezy i formułowania wniosków

  • Kreatywność i łatwość w formułowaniu treści pisemnych i graficznych

To oferujemy

  • Możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowej firmie doradczej posiadającej pozycję lidera na rynku

  • Możliwość uczestniczenia w ciekawych i ambitnych projektach dla największych polskich i zagranicznych spółek oraz kluczowych podmiotów administracji publicznej: samorządowej, krajowej i unijnej

  • Pracę z najlepszymi specjalistami, a przede wszystkim pasjonatami transportu, z Polski i za granicy

  • Poznanie metod planowania strategicznego, najlepszych praktyk analizy projektów infrastrukturalnych i narzędzi ewaluacyjnych

  • Możliwość rozwoju również w zakresie analiz finansowych, w tym modelowania finansowego oraz wycen przedsiębiorstw

  • Będziesz miał/a możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych szkoleniach organizowanych w Polsce i za granicą

Dział Doradztwa Strategicznego i Transakcyjnego (Strategy and Transactions, SaT) zajmuje się wsparciem największych polskich oraz zagranicznych spółek, podmiotów administracji publicznej i banków rozwoju. Zespół Doradztwa w sektorach Transportu i Infrastruktury doradza m.in. przy największy projektach infrastrukturalnych w Polsce, wspiera administrację publiczną w kształtowaniu polityk rozwojowych i inwestycyjnych, a także zapewnia wsparcie biznesowe dla podmiotów prywatnych i publicznych z sektora infrastruktury i transportu. Jesteśmy laureatem licznych nagród, w tym tegorocznej odsłony „Diamenty Infrastruktury i Budownictwa”, w której kapituła konkursu uhonorowała nas tytułem „Doradca Roku – Doradztwo Strategiczne”.

Zespół Doradztwa w sektorach Transportu i Infrastruktury, który stanowi część zespołu Wycen, Modelowania i Ekonomii (Valuation, Modelling & Economics, VME), tworzą specjaliści z zakresu budowy kompleksowych, zintegrowanych modeli finansowych, doradztwa inwestycyjnego, ewaluacji i planowania strategicznego w sektorze transportu i infrastruktury. Na co dzień tworzymy złożone narzędzia i analizy, które wykorzystywane są przez inwestorów i decydentów publicznych do podjęcia konkretnych decyzji biznesowych.

Benefity

dofinansowanie
zajęć sportowych
nauki języków
dofinansowanie szkoleń i kursów
możliwość pracy zdalnej
elastyczny czas pracy
owoce
spotkania integracyjne
firmowa drużyna sportowa
służbowy telefon do użytku prywatnego
firmowa
biblioteka
gry wideo
w pracy
kawa / herbata/napoje
strefa relaksu
wyprawka
dla dziecka
paczki świąteczne
program rekomendacji pracowników
możliwość uzyskania uprawnień
inicjatywy dobroczynne
pikniki rodzinne

Benefity

  • dofinansowanie
  • zajęć sportowych
  • nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • owoce
  • spotkania integracyjne
  • firmowa drużyna sportowa
  • służbowy telefon do użytku prywatnego
  • firmowa
  • biblioteka
  • gry wideo
  • w pracy
  • kawa / herbata/napoje
  • strefa relaksu
  • wyprawka
  • dla dziecka
  • paczki świąteczne
  • program rekomendacji pracowników
  • możliwość uzyskania uprawnień
  • inicjatywy dobroczynne
  • pikniki rodzinne

O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał. Zespoły audytorskie, consultingowe, prawne, strategiczne, podatkowe i transakcyjne zadają nieoczywiste pytania, by móc znaleźć nowe odpowiedzi na złożone wyzwania, przed którymi stoi dziś świat.

Zatrudniamy ponad 300 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest nas ponad 5000, pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy. Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym będziesz się szybko rozwijać, zdobywając doświadczenie na kolejnych projektach.

Dbamy o środowisko – nie tylko biznesowe. EY ogłosił - jako pierwsza firma z „wielkiej czwórki” - plan redukcji emisji dwutlenku węgla, tak by osiągnąć cel zerowej emisji netto w 2025 roku. W ramach realizacji założonego planu, zmniejszyliśmy swoją globalną emisję gazów cieplarnianych w roku fiskalnym 2021 aż o 60% i zrealizowaliśmy cel ujemnej emisji dwutlenku węgla w skali całej organizacji.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszych pracowników. EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.